facebook google plus

E-learning przez Skype lub wirtualna klasa czy kurs stacjonarny języka angielskiego - który lepszy?

Chcesz nauczyć się języka angielskiego od podstaw albo szukasz sposobu na odświeżenie i pogłębienie wiedzy? Masz problemy z ubogim słownictwem i zależy Ci na rozwoju kompetencji w zakresie komunikacji? A może przygotowujesz się do matury lub innego egzaminu z języka angielskiego? Bez względu na pobudki, jeśli zamierzasz uczyć się języka obcego, stajesz przed dylematem, jak się za naukę zabrać? Podczas gdy jedni będą zwolennikami tradycyjnych kursów stacjonarnych, inni zdecydują się iść z duchem czasów i uczyć się online — przez Skype lub platformę e-learningową (wirtualna klasa). Które rozwiązanie będzie lepsze i skuteczniejsze?

Kurs języka angielskiego stacjonarny — tradycja, która świetnie sprawdza się w praktyce

Na rynku znajdziemy bogatą ofertę różnorodnych kursów językowych. W zależności od naszych potrzeb zajęcia w szkołach językowych są organizowane w mniejszych lub większych grupach. Możemy wybrać zajęcia odbywające się dwa, trzy razy w tygodniu, albo intensywny kurs weekendowy. Niektóre szkoły językowe mają wśród swoich nauczycieli tylko native speakerów, inne stawiają na polskojęzycznych pedagogów. Zajęcia z anglojęzycznym nauczycielem są zazwyczaj nieco droższe, ale też dają większą szansę na ciągłą rozmowę wyłącznie w języku obcym.

Kursy stacjonarne języka angielskiego mogą być ukierunkowane tylko na konwersację lub być klasycznym połączeniem nauki mówienia, pisania i czytania w języku obcym. Każda ze szkół może mieć inne podejście i inne metody nauczania. Wszystkie jednak dążą do przełamania barier językowych wśród słuchaczy i jak najlepszego pogłębienia umiejętności językowych. Lekcje odbywają się zazwyczaj w oparciu o materiał książkowy i nagrania audio. Kontakt "face-to-face" jest najważniejszym atutem kursów stacjonarnych.

Oferty szkół językowych obejmują kursy przygotowujące do egzaminów międzynarodowych i specjalistycznych, ale także do egzaminów maturalnych z języka angielskiego. W Cambridge School of English znajdziecie także kursy Business English, na różnych poziomach zaawansowania, ale także kursy organizowane indywidualnie na potrzeby firm zgłaszających się z prośbą o przeszkolenie pracowników.

Oferujemy kursy dla dzieci, młodzieży, studentów i dorosłych, ale także dla seniorów. Każde zajęcia dostępne są na różnych poziomach zaawansowania oraz na dowolnym stopniu intensywności. Zajęcia prowadzi sprawdzona i doskonale przygotowana kadra, wśród której znajdziecie polsko- i anglojęzycznych lektorów. Z pewnością wśród oferowanych form nauki znajdziecie Państwo odpowiednie szkolenie dla siebie.

Kurs online przez Skype lub wirtualna klasa — nowoczesna i elastyczna forma nauki

Jeżeli chcemy uczyć się angielskiego, ale nie mamy zbyt dużo wolnego czasu, albo brak nam odwagi, by uczestniczyć w grupowych zajęciach w szkole językowej, e-learning przychodzi z rozwiązaniem. To właśnie dzięki komunikatorowi będziemy mogli regularnie kontaktować się z nauczycielem i uczyć się w warunkach domowych lub innym dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Nauka angielskiego online przez Skype  czy platformę e-learningową (wirtualna klasa) to komfort i elastyczność, ale czy to się sprawdza?

Warto uczyć się angielskiego online

Istnieje kilkanaście powodów, dla których nauka języka angielskiego online przez Skype czy inną platformę może być równie skuteczna, jak podczas kursu stacjonarnego w szkole językowej.

  1. Oszczędzasz czas i pieniądze, które trzeba przeznaczyć na dojazd do szkoły językowej. W szczególności w dużych miastach przemieszczenie się, z uwagi na korki i natężenie ruchu, może zajmować nawet kilkadziesiąt minut w jedną stronę. Nie wspominając już o kosztach paliwa, czy biletów.
  2. Masz szansę na pracę z dobrym i sprawdzonym nauczycielem.W mniejszych miejscowościach oferta szkół językowych jest ograniczona, ponieważ jest ich zdecydowanie mniej niż w większych miastach. Jeśli oferta miejscowej szkoły Ci nie odpowiada, możesz spróbować z renomowaną placówką na odległość.
  3. Sam wybierasz, kiedy chcesz się uczyć. Elastyczność to kluczowa kwestia w przypadku nauki przez Skype. Osoby, które uczestniczyły w kursach stacjonarnych dobrze wiedzą, że czasem w ostatniej chwili musimy zrezygnować z wyjścia na lekcję. Życie jest pełne niespodzianek, nie zawsze tych miłych np. przeziębienie, dodatkowe obowiązki w pracy, czy wywiadówka w szkole u dziecka. Zajęcia w szkole językowej po prostu nam przepadają. Termin zajęć online dostosowujemy do siebie i naszego planu dnia. Możemy je z powodzeniem przesunąć na inną godzinę lub dzień.
  4. Możesz się uczyć o dowolnej porze. To także ważny aspekt elastycznego podejścia do ucznia. Niektórzy lepiej przyswajają wiedzę o 8 rano, dla innych idealnym momentem na naukę będzie godzina 20.
  5. Zakres wiedzy, który zdobędziesz podczas kursu języka angielskiego przez platformę e-learningową, jest taki sam jak na kursie stacjonarnym. Podczas nauki przez Internet także przerabiasz materiał z wybranego podręcznika, masz wyznaczane zadania domowe i testy sprawdzające. Dostajesz online wszystkie niezbędne do nauki materiały. Ponadto platformy e-learningowe umożliwiają dzielenie monitora, w taki sposób, że nauczyciel na bieżąco koryguje notowane przez Ciebie rzeczy i może wprowadzać potrzebna zapisy. Dodatkowo potrzeba ciągłej rozmowy w języku angielskim, pomaga w przełamaniu się w zakresie konwersacji.
  6. Brak kontaktu bezpośredniego, dla jednych może być negatywnym aspektem. Niemniej jednak nie brakuje takich osób, dla których kontakt z lektorem i innymi kursantami podczas zajęć stacjonarnych jest bardzo stresujący. Nauka języka angielskiego online oferuje nawet taką opcję, że kamerka zostaje wyłączona, a nauka opiera się na konwersacji i notatkach, co zwiększa komfort pracy osób szczególnie nieśmiałych.
  7. Nauka w zaciszu domowym lub podczas wakacji to także wyjątkowa korzyść płynąca z nauki za pośrednictwem Internetu. Jest to rówież szansa na podniesienie lub nabycie kwalifikacji zawodowych dla osób niepełnosprawnych, które nie mają możliwości dotarcia na tradycyjne zajęcia.
  8. Zajęcia online mogą mieć charakter indywidualny lub mogą to być spotkania grupowe. W zależności od tego, jaki rodzaj kursu angielskiego online wybierzesz, możesz pracować w większych lub mniejszych grupach. Wystarczy komputer i podłączenie do Internetu.

E-learning przez Skype lub wirtualna klasa czy kurs stacjonarny języka angielskiego - który lepszy?

Nauka angielskiego online może nasuwać pewne obawy, zwłaszcza u osób ze starszego pokolenia, czy poradzą sobie z komunikatorem internetowym od strony technicznej. Posługiwanie się komunikatorem lub platformą e-learningową jest raczej intuicyjne. Z pewnością podczas pierwszych zajęć zostaniemy dokładnie przeszkoleni z możliwości, jakie oferuje ta forma kontaktowania się. W Internecie znajdziemy mnóstwo ofert takiej nauki, z propozycją bezpłatnej pierwszej lekcji. Możemy, więc za darmo sprawdzić, czy to rozwiązanie idealne dla nas.

Motywacja i systematyczność — klucz do nauki języka obcego

Niezależnie od metody nauki, którą wybierzemy, najważniejsze są chęci i cierpliwe dążenie do celu. Nauka języka angielskiego nie jest sprawą ani prostą, ani szybką. Musimy uzbroić się w pozytywne nastawienie i znaleźć w sobie pokłady odpowiedniej motywacji. Ważne, by wybrać kurs języka angielskiego odpowiadający naszym potrzebom.

Dla jednych kluczem do sprawnego i skutecznego przyswajania wiedzy będzie spotkanie twarzą w twarz, z nauczycielem i innymi kursantami. Dla innych komfortowa nauka w zaciszu domowym i kontakt z korepetytorem przez Skype okaże się spełnieniem oczekiwań i sposobem na osiągnięcie pożądanych efektów w nauce języka angielskiego. Przede wszystkim podchodź do nauki wytrwale. Nie zrażajm się drobnymi potknięciami i pogłębiajm wiedzę systematycznie, a na pierwsze efekty nie trzeba będzie długo czekać.

 

Wirtualna klasa

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem