fbpx
facebook google plus

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową!

Kim jest native speaker?

Kim jest native speaker?

Mianem native speakera języka angielskiego określamy osobę, która wychowała się w kraju, w którym językiem urzędowym angielski, a więc na przykład w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii lub Nowej Zelandii.

A zatem, native speaker to osoba, dla której dany język obcy jest językiem ojczystym. Powszechną sytuacją jest to, że native speaker nie porozumiewa się języku rodzimym uczestników kursu, jedynie czasem zna tylko kilka podstawowych słów lub zwrotów. Czynnik ten motywuje więc kursantów do wykorzystania języka obcego na zajęciach w każdej sytuacji komunikacyjnej. Łatwiej wówczas o pokonanie wstydu przed porozumiewaniem się w danym języku obcym, przełamanie bariery, zapamiętywanie słówek i praktyczne wykorzystanie nabytych umiejętności językowych. Kursanci mają również okazję, aby doskonalić wymowę i rozwijać płynność mówienia.

Warto również pamiętać, że native speaker posiada bogatą wiedzę dotyczącą kultury, bieżących wydarzeń oraz społeczeństwa zamieszkującego jego kraj ojczysty. Podczas rozmów z naszym native speakerem mamy okazję na poznanie anegdot i wielu interesujących historii z jego rodzinnych stron, co także pomoże w zrozumieniu i nauce języka. 

Możliwe formy nauki z native speakerem

Przed rozpoczęciem nauki określany jest poziom zaawansowania oraz preferowany tryb nauki. Metodyk Cambridge School of English uzyskuje również informacje na temat oczekiwań kursanta oraz celów nauki.

Native speakerzy w Cambridge School of English:

  • prowadzą zajęcia grupowe w siedzibie szkoły;
  • prowadzą zajęcia grupowe w firmach;
  • udzielają korepetycji w siedzibie szkoły;
  • oferują zajęcia indywidualne z dojazdem;
  • oferują zajęcia konwersacyjne;
  • przygotowują do egzaminów;
  • oferują zajęcia na Skype.

Zajęcia językowe z native speakerem mogą odbywać się w jednej z placówek Cambridge School of English, u kursanta, w miejscu pracy, a nawet w kawiarni.

Zalety nauki języka angielskiego z native speakerem

Podczas zajęć jesteśmy zmuszeni porozumiewać się w języku obcym. Wtrącanie polskich słów lub zwrotów jest absolutnie pozbawione sensu, bowiem nie zostaniemy zrozumiani przez naszego rozmówcę. W przypadku, gdy w sytuacji komunikacyjnej nie jesteśmy w stanie przywołać w pamięci określonego słówka, musimy szukać wyrazów bliskoznacznych, aby przekazać znaczenie wypowiedzi.

Niewątpliwą zaletą zajęć z native speakerem jest to, że przełamanie bariery językowej następuje szybciej. Wysiłek intelektualny związany z koniecznością używania języka obcego przynosi zauważalny efekt w krótkim czasie, bowiem przestawiamy się na myślenie w innym języku, a dialog staje się bardziej naturalny i spontaniczny.

Kolejną zaletą zajęć z native speakerem jest to, że zyskujemy możliwość osłuchania się z językiem obcym ze szczególnym uwzględnieniem akcentu, który jest charakterystyczny dla danego kraju.

Mamy również szansę na znaczące poszerzenie zasobu słownictwa, poznanie zwrotów, idiomów, związków frazeologicznych lub potocznych powiedzonek. Obcujemy z żywym, codziennym językiem. Podczas zajęć z native speakerem nie będziemy ćwiczyć sztucznych form, które nie są w powszechnym użyciu.

 

UWAGA! Nasza strona używa cookies i innych technologii zbierania danych.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ten proces.

Zrozumiałem

addvantage member

kurs, egzamin i certyfikat TOEIC, authorized test centre

kurs, egzamin i certyfikat TOEFL

Nareszcie! Zostań właścicielem Cambridge School of English.

Nasza szkoła językowa proponuje unikalną na rynku polskim możliwość dołączenia do sieci franczyzobiorców.

Więcej informacji