fbpx
facebook google plus

Kurs języka angielskiego biznesowego (Business English) czyli podnoszenie kwalifikacji zawodowych

Bez wątpienia język angielski jest najpopularniejszym językiem biznesu. Stosowany powszechnie w środowisku korporacyjnym, ale także w mniejszych firmach o zasięgu międzynarodowym. Szukasz nowej pracy, chcesz awansować, albo rozpocząć karierę zawodową za granicą? Zastanawiasz się, jak ponieść kwalifikacje i zwiększyć swoje szanse na rynku pracy? Czy kurs języka angielskiego biznesowego będzie najlepszym rozwiązaniem?

Kurs języka angielskiego biznesowego — na czym polega?

Większość renomowanych szkół języków obcych oferuje kursy Business English. W dzisiejszych czasach posługiwanie się językiem obcym w środowisku pracy jest standardem. Szeroko pojmowany biznes obejmuje strefę finansów, ekonomii, marketingu etc. W międzynarodowych firmach panuje anglojęzyczne środowisko. Stąd nauka profesjonalnego języka będzie niezbędna zarówno w codziennej komunikacji z przełożonymi, współpracownikami, jak i klientami. Dzięki znajomości angielskiego w biznesie, z łatwością przygotujemy prezentację, umowę, sprawozdanie, wyślemy maila, czy omówimy oferty przez telefon, posługując się wyłącznie językiem angielskim.

Kurs angielski biznesowy będzie rozszerzeniem zwykłego, tradycyjnego kursu. W trakcie zajęć z Business English nadal będziesz utrwalać konstrukcje gramatyczne, pisownię i prawidłową wymowę. Nauka będzie jednak opierała się o bardziej specjalistyczne materiały, branżową literaturę i czasopisma. Dzięki takim lekcjom nauczysz się zasad etykiety obowiązujących w kontaktach biznesowych, a także profesjonalnych zwrotów, wzorów pism i oficjalnych maili, które standardowo stosowane są w relacjach zawodowych. Ponadto zgłębiany będzie specjalistyczny język branżowy, charakterystyczny dla danej dziedziny.

Kurs języka angielskiego biznesowego — dla kogo?

Środowisko anglojęzyczne jest bardzo powszechne zarówno w większych, jak i mniejszych firmach o zasięgu międzynarodowym. Warto zatem zainwestować w kurs języka angielskiego biznesowego, jeżeli zamierzasz pracować w korporacji lub w firmie na co dzień kontaktującej się z anglojęzycznymi kontrahentami.

Dzięki Business English podniesiesz swoje kwalifikacje zawodowe, zwiększając tym samym szanse na znalezienie lepszej pracy zarówno w kraju, jak i za granicą. Niejednokrotnie, to właśnie znajomość odpowiednich zwrotów i sformułowań, charakterystycznych dla języka biznesu, będzie kartą przetargową podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Ponadto, jeżeli już pracujesz w międzynarodowym środowisku, rozwijaj się i pogłębiaj wiedzę z zakresu Business English. To szansa na awans i lepszą pensję. Od osób na stanowiskach kierowniczych, zawsze wymagane są umiejętności swobodnego porozumiewania się w branżowym języku angielskim.

Angielski biznesowy — przygotowanie do egzaminów międzynarodowych

W ofercie szkół językowych znajdziemy kursy języka angielskiego biznesowego, które mają charakter bardziej ogólny oraz takie, które przygotowują do egzaminów o charakterze międzynarodowym. Klasyczne kursy Business English obejmują tematykę związaną z ogólnymi zagadnieniami dotyczącymi środowiska pracy. Jeżeli natomiast zamierzasz potwierdzić zdobyte umiejętności w zakresie języka angielskiego biznesowego, warto przygotować się i zdać jeden z cenionych na rynku pracy, egzaminów międzynarodowych:

Oba egzaminu można zdawać na trzech poziomach zaawansowania, czyli B1, B2 oraz C1.

Kurs języka angielskiego biznesowego — szansa na podniesienie kwalifikacji zawodowych

Często sam pracodawca organizuje w miejscu pracy, szkolenie z zakresu Business English tzn. kursy w trybie in-company. Innym sposobem, na podniesienie kwalifikacji zawodowych własnych pracowników jest wysłanie ich na zewnętrzny kurs języka angielskiego biznesowego. Dzięki temu pracodawca rozwija personel i zwiększa ich umiejętności.

Jeżeli szukamy nowej pracy, pogłębienie wiedzy językowej, w szczególności branżowej w biznesie, to świetna inwestycja w swoją przyszłość. Znajomość angielskiego biznesowego z pewnością jest niezbędną umiejętnością, a jednocześnie daje poczucie komfortu i pewność siebie. Nie bez powodu w dzisiejszych czasach liczne szkolenia zawodowe, mające na celu podniesienie kwalifikacji łączone są w pakiety zawierające kurs biznesowego angielskiego. Mianowicie, na rynku znajdziemy wiele ofert kursów zawodowych, obejmujących zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne, w danym zawodzie, a także kurs językowy Business English. Zarówno firmy szkoleniowe, jak i zakłady doskonalenia zawodowego, czy powiatowe urzędy pracy, wychodzą w tym zakresie naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy.

Bez względu na motywacje, które nami kierują, angielski biznesowy to podstawa i warto się go uczyć. Szansa na lepszą pracę, awans, ale także na znalezienie zatrudnienia w swoim zawodzie także za granicą, to cele, które są w zasięgu ręki. Wystarczy zawalczyć o podniesienie kwalifikacji zawodowych i zapisać się na kurs z języka angielskiego biznesowego.

kurs języka angielskiego biznesowego Business English

UWAGA! Nasza strona używa cookies i innych technologii zbierania danych.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ten proces.

Zrozumiałem

"Nowy oddział Żoliborz Warszawa"

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Propozycje kursów =>

Zapisy na kursy językowe w Cambridge trwają przez cały rok!

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne lekcje próbne!
Prosimy o kontakt telefoniczny w celu zarezerwowania miejsca.

(22) 622 30 19

Kursy językowe 2022 =>

Przygotowanie do egzaminu online - kursy językowe online =>

Wirtualna klasa =>

Dołącz do zespołu Cambridge School of English =>

addvantage member

kurs, egzamin i certyfikat TOEIC, authorized test centre

kurs, egzamin i certyfikat TOEFL

Nareszcie! Zostań właścicielem Cambridge School of English.

Nasza szkoła językowa proponuje unikalną na rynku polskim możliwość dołączenia do sieci franczyzobiorców.

Więcej informacji