fbpx
facebook google plus

Kurs języka angielskiego biznesowego (Business English) czyli podnoszenie kwalifikacji zawodowych

Bez wątpienia język angielski jest najpopularniejszym językiem biznesu. Stosowany powszechnie w środowisku korporacyjnym, ale także w mniejszych firmach o zasięgu międzynarodowym. Szukasz nowej pracy, chcesz awansować, albo rozpocząć karierę zawodową za granicą? Zastanawiasz się, jak ponieść kwalifikacje i zwiększyć swoje szanse na rynku pracy? Czy kurs języka angielskiego biznesowego będzie najlepszym rozwiązaniem?

Kurs języka angielskiego biznesowego — na czym polega?

Większość renomowanych szkół języków obcych oferuje kursy Business English. W dzisiejszych czasach posługiwanie się językiem obcym w środowisku pracy jest standardem. Szeroko pojmowany biznes obejmuje strefę finansów, ekonomii, marketingu etc. W międzynarodowych firmach panuje anglojęzyczne środowisko. Stąd nauka profesjonalnego języka będzie niezbędna zarówno w codziennej komunikacji z przełożonymi, współpracownikami, jak i klientami. Dzięki znajomości angielskiego w biznesie, z łatwością przygotujemy prezentację, umowę, sprawozdanie, wyślemy maila, czy omówimy oferty przez telefon, posługując się wyłącznie językiem angielskim.

Kurs angielski biznesowy będzie rozszerzeniem zwykłego, tradycyjnego kursu. W trakcie zajęć z Business English nadal będziesz utrwalać konstrukcje gramatyczne, pisownię i prawidłową wymowę. Nauka będzie jednak opierała się o bardziej specjalistyczne materiały, branżową literaturę i czasopisma. Dzięki takim lekcjom nauczysz się zasad etykiety obowiązujących w kontaktach biznesowych, a także profesjonalnych zwrotów, wzorów pism i oficjalnych maili, które standardowo stosowane są w relacjach zawodowych. Ponadto zgłębiany będzie specjalistyczny język branżowy, charakterystyczny dla danej dziedziny.

Kurs języka angielskiego biznesowego — dla kogo?

Środowisko anglojęzyczne jest bardzo powszechne zarówno w większych, jak i mniejszych firmach o zasięgu międzynarodowym. Warto zatem zainwestować w kurs języka angielskiego biznesowego, jeżeli zamierzasz pracować w korporacji lub w firmie na co dzień kontaktującej się z anglojęzycznymi kontrahentami.

Dzięki Business English podniesiesz swoje kwalifikacje zawodowe, zwiększając tym samym szanse na znalezienie lepszej pracy zarówno w kraju, jak i za granicą. Niejednokrotnie, to właśnie znajomość odpowiednich zwrotów i sformułowań, charakterystycznych dla języka biznesu, będzie kartą przetargową podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Ponadto, jeżeli już pracujesz w międzynarodowym środowisku, rozwijaj się i pogłębiaj wiedzę z zakresu Business English. To szansa na awans i lepszą pensję. Od osób na stanowiskach kierowniczych, zawsze wymagane są umiejętności swobodnego porozumiewania się w branżowym języku angielskim.

Angielski biznesowy — przygotowanie do egzaminów międzynarodowych

W ofercie szkół językowych znajdziemy kursy języka angielskiego biznesowego, które mają charakter bardziej ogólny oraz takie, które przygotowują do egzaminów o charakterze międzynarodowym. Klasyczne kursy Business English obejmują tematykę związaną z ogólnymi zagadnieniami dotyczącymi środowiska pracy. Jeżeli natomiast zamierzasz potwierdzić zdobyte umiejętności w zakresie języka angielskiego biznesowego, warto przygotować się i zdać jeden z cenionych na rynku pracy, egzaminów międzynarodowych:

Oba egzaminu można zdawać na trzech poziomach zaawansowania, czyli B1, B2 oraz C1.

Kurs języka angielskiego biznesowego — szansa na podniesienie kwalifikacji zawodowych

Często sam pracodawca organizuje w miejscu pracy, szkolenie z zakresu Business English tzn. kursy w trybie in-company. Innym sposobem, na podniesienie kwalifikacji zawodowych własnych pracowników jest wysłanie ich na zewnętrzny kurs języka angielskiego biznesowego. Dzięki temu pracodawca rozwija personel i zwiększa ich umiejętności.

Jeżeli szukamy nowej pracy, pogłębienie wiedzy językowej, w szczególności branżowej w biznesie, to świetna inwestycja w swoją przyszłość. Znajomość angielskiego biznesowego z pewnością jest niezbędną umiejętnością, a jednocześnie daje poczucie komfortu i pewność siebie. Nie bez powodu w dzisiejszych czasach liczne szkolenia zawodowe, mające na celu podniesienie kwalifikacji łączone są w pakiety zawierające kurs biznesowego angielskiego. Mianowicie, na rynku znajdziemy wiele ofert kursów zawodowych, obejmujących zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne, w danym zawodzie, a także kurs językowy Business English. Zarówno firmy szkoleniowe, jak i zakłady doskonalenia zawodowego, czy powiatowe urzędy pracy, wychodzą w tym zakresie naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy.

Bez względu na motywacje, które nami kierują, angielski biznesowy to podstawa i warto się go uczyć. Szansa na lepszą pracę, awans, ale także na znalezienie zatrudnienia w swoim zawodzie także za granicą, to cele, które są w zasięgu ręki. Wystarczy zawalczyć o podniesienie kwalifikacji zawodowych i zapisać się na kurs z języka angielskiego biznesowego.

kurs języka angielskiego biznesowego Business English

UWAGA! Nasza strona używa cookies i innych technologii zbierania danych.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ten proces.

Zrozumiałem

addvantage member

kurs, egzamin i certyfikat TOEIC, authorized test centre

kurs, egzamin i certyfikat TOEFL

Nareszcie! Zostań właścicielem Cambridge School of English.

Nasza szkoła językowa proponuje unikalną na rynku polskim możliwość dołączenia do sieci franczyzobiorców.

Więcej informacji