fbpx
facebook google plus

Rodzaje obozów językowych dla dzieci

Wraz ze zbliżającymi się wakacjami, każdy rodzic staje przed dylematem, jak zorganizować dziecku okres letniego wypoczynku. Biura podróży prześcigają się w propozycjach kolonijnych, bogatych w urozmaicone atrakcje dla dzieci i młodzieży. Jeżeli pragniemy, by nasze latorośle, wróciły z wakacyjnych wyjazdów, nie tylko wypoczęte i opalone, ale także bogatsze o nową wiedzę i wspaniałe doświadczenia, postawmy na obozy językowe dla dzieci, organizowane przez sprawdzone, renomowane szkoły językowe.

Obozy językowe dla dzieci — czy warto?

Język angielski stał się językiem bardzo popularnym i powszechnie używanym na całym świecie. Już od najmłodszych lat mobilizujemy dzieci, by uczyły się co najmniej jednego języka obcego, wierząc, że dzięki temu świat będzie stał przed nimi otworem.

Wakacje to czas błogiego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Jednocześnie, jako rodzice, wiemy, że dłuższa przerwa w kontakcie z językiem angielskim, nie wpływa korzystnie na stan wiedzy naszych dzieci. Obozy językowe dla dzieci to świetne rozwiązanie, by połączyć przyjemne z pożytecznym. Wyjazdowy kurs języka angielskiego w postaci kolonii to strzał w dziesiątkę.

Dlaczego warto wysłać dziecko na jeden z obozów językowych z angielskiego?

  • Dziecko uczy się przez zabawę. Kolonie z angielskim to szansa na przemycenie dziecku tak ważnych w życiu umiejętności językowych, poprzez gry, zabawy, ale także w trakcie wypoczynku. Lekcje zorganizowane są w sposób przyjazny dziecku i nie przypominają tych szkolnych.
  • Anglojęzyczne środowisko pozwala na rozwijanie umiejętności komunikacyjnych, przyswajanie nowego słownictwa oraz przełamanie bariery w mówieniu.
  • Zastosowanie języka w codziennych,  prozaicznych sytuacjach, a nie tylko podczas zajęć, uświadamia młodym ludziom, jak ważna jest umiejętność posługiwania się językiem obcym.
  • Obozy językowe dla dzieci za granicą to szansa na poznanie nowych miejsc i kultury obcego kraju.
  • Obozy językowe dla dzieci to również możliwość nawiązania wspaniałych znajomości, także międzynarodowych.
  • Jak każde kolonie, tak i kolonie z kursem języka angielskiego, to sprawdzian samodzielności dla naszego dziecka.
  • Obozy językowe angielskiego pozwalają uniknąć długiej, wakacyjnej przerwy w kontakcie z językiem. Stają się uzupełnieniem dla standardowych lekcji w trakcie roku szkolnego.

Rodzaje obozów językowych dla dzieci

Na rynku dostępna jest bogata oferta obozów językowych angielskiego. Znajdziemy wśród nich klasyczne obozy z kursem języka obcego, organizowane w kraju lub zagranicą, najczęściej w Anglii lub na Malcie. Podczas takich wyjazdów dzieci, opiekunowie i lektorzy (w większości przypadków native speakerzy) posługują się wyłącznie językiem angielskim. Poza standardowymi 3 godzinami dziennie poświęconymi na zajęcia językowe, angielski towarzyszy dziecku podczas warsztatów, zabaw, wycieczek, posiłków i czasu wolnego. Obozy językowe dla dzieci mogą trwać od tygodnia do nawet 6 tygodni. Starsza młodzież może wyjechać na typowy zagraniczny kurs języka angielskiego nawet na kilka miesięcy.

Innym rozwiązaniem jest wysłanie dziecka na obóz tematyczny, połączony z językiem angielskim. W zależności od zainteresowań dziecka, możemy wybrać obóz sportowy, artystyczny, aktorski, komputerowy etc. Zimą natomiast możemy wysłać dziecko na obóz językowy angielskiego połączony ze sportami zimowymi. Ilość proponowanych zajęć w języku angielskim zależy już od organizatora. Z uwagi na wiele atrakcji podczas takich tematycznych obozów, ilość zajęć z języka obcego jest zazwyczaj mniejsza niż podczas obozu stricte językowego.

Na wszystkich formach wypoczynku, poziom nauki będzie dostosowany do umiejętności dziecka. Kurs zaczyna się testem sprawdzającym wiedzę, co pozwala na przydzielenie dziecka do odpowiedniej grupy. Głównym założeniem wszelkich wyjazdowych kursów językowych dla dzieci i młodzieży jest nauka podczas odpoczynku. Co więcej, w letniej, wakacyjnej atmosferze nauka angielskiego staje się przyjemnością. Zatem bez obaw o to, czy nasze pociecha odpocznie, możemy wybrać taką formę wypoczynku.

Obozy językowe dla dzieci — jak się przygotować?

Jeżeli dziecko jest gotowe na samodzielny wyjazd, a przy okazji lubi angielski, to z powodzeniem możemy go wysłać na obóz językowy dla dzieci.

Przede wszystkim, powinniśmy sprawdzić organizatora takich kolonii. Czy biuro/ szkoła językowa posiada wpis do rejestru organizatorów turystyki, a obóz został zgłoszony do bazy wypoczynku. Z całą pewnością warto stawiać na sprawdzone, rekomendowane szkoły językowe, które mają w tym zakresie doświadczenie. To daje nam gwarancję, że nasze dzieci trafią w bezpieczne miejsce i będą miały szansę zdobyć nowe umiejętności.

Nie bez znaczenia jest koszt takiej formy wypoczynku. Obozy językowe dla dzieci i młodzieży, organizowane w Polsce, z pewnością będą tańszą opcją, niż wyjazd zagraniczny. Niemniej jednak, z uwagi na potrzebę pokrycia dodatkowych kosztów związanych z zajęciami językowymi, koszt takiego wyjazdu, znacznie przekracza cenę zwykłego obozu.  Za tygodniowy wyjazd trzeba będzie wydać ok. 2500 zł. Wyjazd zagraniczny to już spory wydatek. Za 7-10 dniowy obóz językowy dla dzieci musimy liczyć się z kwotą ok. 3500-4000 zł.

Bez wątpienia warto inwestować w przyszłość naszych dzieci. Obozy językowe angielskiego to wspaniała okazja na rozwój i zdobywanie nowych umiejętności. Poznawanie świata, nowych ludzi, pokonywanie nieśmiałości i trudności w mówieniu w obcym języku, to tylko niektóre z licznych pozytywnych aspektów takiej formy wypoczynku. Na koniec warto podkreślić, że aktywne wakacje podczas obozu językowego to przede wszystkim świetna przygoda dla dziecka w każdym wieku.

Rodzaje obozów językowych dla dzieci

UWAGA! Nasza strona używa cookies i innych technologii zbierania danych.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ten proces.

Zrozumiałem

addvantage member

kurs, egzamin i certyfikat TOEIC, authorized test centre

kurs, egzamin i certyfikat TOEFL

Nareszcie! Zostań właścicielem Cambridge School of English.

Nasza szkoła językowa proponuje unikalną na rynku polskim możliwość dołączenia do sieci franczyzobiorców.

Więcej informacji