fbpx
facebook google plus

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową!

Wybór odpowiedniej szkoły językowej. Na co warto zwrócić uwagę. Jak szybko uczyć się i skutecznie nauczyć się języka angielskiego?

Na rynku istnieje szeroki wachlarz szkół językowych, które prześcigają w przekonaniu klienta aby wybrał właśnie ich placówkę. Oferują zniżki, darmowe długopisy i kolorowe ulotki. Jakkolwiek ważną rolę odgrywa cena oraz lokalizacja siedziby, my w Cambridge School of English wierzymy, że nie to jest najbardziej istotne podczas wyboru właściwej placówki edukacyjnej. Na co warto zatem zwrócić uwagę? Istnieje  kilka rzeczy, które potencjalny kursant powinien umieścić na liście do odhaczenia.
Jak długo istnieją na rynku?
Po pierwsze, warto sprawdzić jak długo dana placówka istnieje na rynku szkoleniowym. Jeśli mamy do czynienia z firmą specjalizującą się w nauczaniu języków obcych od kilkunastu lub kilkudziesięciu lat, możemy liczyć na jej wieloletnie doświadczenie, na fakt, że obserwuje zmiany zachodzące w branży edukacyjnej i dostosowuje rozwiązania do pojawiających się potrzeb klientów, otwierając kursy specjalistyczne, przygotowujące do egzaminów, wyjazdów zagranicznych. Zaufania klientów nie można kupić i zdobyć z dnia na dzień. Renomę marki buduje się latami.

Kto mnie uczy?

Po drugie, nieopisane znaczenie w nauce języków obcych ma postać nauczającego, czyli lektora. Cambridge School of English wie, że wartością naszej firmy są ludzie. Trenerzy językowi z pasją, zaangażowaniem, wysoce rozwiniętymi umiejętnościami miękkimi oraz gruntowną wiedzą językową. Doświadczenie odgrywa istotną rolę w procesach rekrutacyjnych, niemniej jednak chętnie zatrudniamy również osoby młode, w których już po pierwszych minutach rozmowy kwalifikacyjnej widzimy potencjał. Potencjał na świetnych lektorów - osoby chętne do nauki, odbywania szkoleń, poszerzania wiedzy, horyzontów, osoby ciekawe świata , ambitne i otwarte na sugestie i wypracowanie najlepszych praktyk.

Czy ktoś nad tym czuwa?

Co więcej, wybierając szkołę językową warto zwrócić uwagę na obecność metodyka. Metodyk ma za zadanie czuwać nad merytoryczną jakością kursu. Dzieje się to poprzez regularne obserwacje lekcji prowadzonych przez lektorów, analizę tematów i zagadnień poruszanych na zajęciach, pomoc w doborze podręczników oraz odpowiednich materiałów do potrzeb poszczególnych grup oraz kursantów. Metodyk jest również osobą, która powinna poświęcić kilkanaście minut dla każdego słuchacza danej szkoły językowej przeprowadzając plasowanie ustne, tj. rozmawiając z potencjalnym słuchaczem w języku obcym, aby zbadać jego kompetencje językowe. Testy pisemne sprawdzają zazwyczaj wiedzę z zakresu gramatyki oraz zasób leksykalny. Nie są one w stanie określić faktycznego zasobu, którym dysponuje dana osoba podczas używania języka obcego w mowie.

Czy chodzi tylko o sprzedaż czy może o coś więcej? Jak szybko uczyć się i skutecznie nauczyć się języka angielskiego?

Szkoła językowa to firma. Jak w każdym przedsiębiorstwie liczy się dochód. Jest to zrozumiałe i nie ma sensu udawać, że ten obszar działalności placówki nie istnieje. Warto jednak przyjrzeć się, czy po sprzedaży kursu firma nadal pamięta o indywidualnym kliencie? Czy czuwa nad prawidłowym przebiegiem jego kursu, czy reaguje na zgłaszane sytuacje problemowe, dba o słuchacza pytając o jego opinię i poczucie czynionych postępów? Zespól Cabridge School of English to ludzie, których łączy nie tylko wspólne biuro ale dzielona wizja. Naszym celem jest organizowanie szkoleń o najwyższym standardzie i zapewnienie, aby wychodzący z naszych sal kursanci szczerze polecali nas najbliższym i znajomym. Chcemy stale poszerzać wachlarz usług, obserwujemy tendencje w branży edukacyjnej, nieustannie szukamy optymalnych rozwiązań. Państwa zadowolenie motywuje nas do działania i daje satysfakcję z wykonywanej pracy. Wierzymy, że ucząc języków obcych ludzi w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania przyczyniamy się do poszerzania horyzontów naszych słuchaczy.

UWAGA! Nasza strona używa cookies i innych technologii zbierania danych.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ten proces.

Zrozumiałem

addvantage member

kurs, egzamin i certyfikat TOEIC, authorized test centre

kurs, egzamin i certyfikat TOEFL

Nareszcie! Zostań właścicielem Cambridge School of English.

Nasza szkoła językowa proponuje unikalną na rynku polskim możliwość dołączenia do sieci franczyzobiorców.

Więcej informacji