fbpx
facebook google plus

Kurs języka angielskiego przygotowujący do egzaminu TOEFL ITP online (Institutional Testing Program)

Chcesz zdać test TOEFL iBT®, gdyż takie są wymagania programu wymiany studentów lub jest to niezbędne do ukończenia studiów?

TOEFL, czyli egzamin, którego celem jest sprawdzenie umiejętności rozumienia i posługiwania się językiem angielskim w środowisku akademickim, uznawany przez ponad 10 000 uczelni wyższych i agencji rządowych. Jego posiadania wymagają instytucje akademickie, których językiem wykładowym jest angielski.

Możemy sprawić, że Twoje szkolenie będzie łatwiejsze i skuteczniejsze, bez względu na to, jak trudny cel sobie wyznaczyłeś. Dzięki różnorodnym trybom treningowym doświadczysz rzeczywistych warunków egzaminacyjnych i odpowiednio przygotujesz się na ten wielki dzień.

Osiągnij swój wymarzony wynik TOEFL ITB!

Zdaj test TOEFL iTB wykorzystując: 

 • przykładowe ćwiczenia – uzyskaj dostęp do 38 godzin szkoleniowych i 2100 poprawionych pytań
 • testy TOEFL iBT Practice – trenuj w rzeczywistych warunkach testowych, wykonując 3 próbne ćwiczenia po 2 1/2 godziny
 • arkusze dotyczące gramatyki i słownictwa – przejrzyj główne tematy egzaminów, korzystając z naszych przydatnych arkuszy
 • spersonalizowane śledzenie – obserwuj swoje postępy dzięki statystykom
 • rozwiązanie z wieloma urządzeniami – ćwicz tam gdzie chcesz, na wybranym przez Ciebie urządzeniu

Nasz kurs online przygotowujący do egzaminu TOEFL ITP oferuje:

3 miesiące pełnego dostępu i login do naszej międzynarodowej platformy edukacyjnej, aby przygotować się do egzaminu online:

 • * karty do nauki słownictwa i gramatyki
 • * śledzenie postępu
 • * 72 przykładowych ćwiczeń
 • * 38 godzin szkoleniowych
 • * 3 testów praktycznych
 • * plan nauki, uwzględniający datę egzaminu

Ćwicz tam gdzie chcesz, na wybranym przez Ciebie urządzeniu.

Ponad 500 000 osób z całego świata  zdało już testy. Teraz Twoja kolej. Dołącz do grona GlobalPlayers!

Zanim dokonają Państwo zakupu kursu języka angielskiego prosimy o wypełnienie bezpłatnego testu poziomującego online. Jest on dostępny na naszej stronie internetowej pod linkiem:

https://cambridge.com.pl/zapisy/test-poziomujacy.html

Wyniki testu zostaną przesłane na Państwa adres e-mail.

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, na której znajdują się dodatkowe informacje na temat naszych kursów oraz metodologii nauczania języków obcych:

https://cambridge.com.pl/kursy-stacjonarne/kursy-i-szkolenia-jezykowe-informacje-ogolne.html

lub

https://cambridge.com.pl/zapisy/przykladowe-kursy-jezykowe-w-warszawie.html

Darmowy login próbny, aby przetestować kursy - Free Trial version

Pragniemy poinformować Państwa, że przed zakupem kursu mają Państwo możliwość przetestowania kilku naszych wybranych kursów językowych przez Internet w wersji próbnej (IELTS, FCE lub BRIGHT English). Pozwoli to Państwu na zapoznanie się z konstrukcją oraz zawartością takiego kursu.

To rozwiązanie z pewnością umożliwi wybór optymalnego kursu.

Wystarczy, że zalogują się państwo do naszej platformy edukacyjnej poprzez poniższy link:

https://auth.cambridge-exam.courses/login

Username : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Password : global1

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego (22-622 30 19) lub mailowego (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) z biurem szkoły również w przypadku, gdy w naszym sklepie nie ma w danym momencie kursu, który Państwa interesuje. Prawdopodobnie jest on na etapie planowania, gdyż kursy w Cambridge School of English uruchamiamy wielokrotnie w ciągu roku kalendarzowego.

Cambridge School of English to szkoła językowa z niemal 30-letnim doświadczeniem w nauczaniu języków obcych.

Zapraszamy serdecznie do Naszego Sklepu Online!

Kurs języka angielskiego przygotowujący do egzaminu TOEFL ITP online (Institutional Testing Program)

Kurs TOEFL ITP online (Institutional Testing Program)

Test TOEFL ITP to elastyczność, wygoda i niezawodność. Każdy może zdecydować się na test w dowolnym momencie, wybrać wielkość grupy oraz sytuacje, w których będzie on wykorzystywany, m.in. w celu określenia poziomu czy też monitorowania postępów. Jako wiodący program mający na celu sprawdzanie znajomości języka angielskiego „na miejscu” testy TOEFL ITP są uznawane przez ponad 2 500 instytucji w ponad 50 krajach, a każdego roku przeprowadzanych jest ich ponad 700 000.

Testy TOEFL ITP są przygotowywane w wersji papierowej. Zawierają w 100% treść akademicką i umożliwiają ocenę biegłości językowej u osób, których językiem ojczystym nie jest angielski, potwierdzając umiejętności studentów w środowisku akademickim. Test składa się wyłącznie z pytań wielokrotnego wyboru. Odpowiedzi są umieszczane w specjalnym arkuszu odpowiedzi.

Testy oceniają umiejętności w 3 obszarach:

 • Słuchanie ze zrozumieniem sprawdza umiejętność rozumienia wypowiedzi w języku angielskim, używanym w szkołach wyższych i na uniwersytetach
 • Pisanie i stosowanie struktur gramatycznych sprawdza czy dana osoba potrafi rozpoznać wybrane struktury i zagadnienia gramatyczne w standardowym tekście w języku angielskim
 • Czytanie ze zrozumieniem ocenia umiejętność czytania i rozumienia materiałów akademickich w języku angielskim.

TOEFL ITP – format

Poziom 1 (średnio-zaawansowany do zaawansowanego): 2 godziny

Sekcja Liczba pytań Czas Punktacja
Rozumienie ze słuchu 50 35 min 31-68
Pisanie i stosowanie struktur gramatycznych 40 25 min 31-68
Czytanie ze zrozumieniem 50 55 min 31-67
Łącznie 140 115 min 310-677

Poziom 2 (początkujący do średnio-zaawansowanego): 1 godzina i 10 minut

Sekcja Liczba pytań Czas Punktacja
Rozumienie ze słuchu 30 22 min 20-50
Pisanie i stosowanie struktur gramatycznych 25 17 min 20-50
Czytanie ze zrozumieniem 40 31 min 20-50
Łącznie 95 70 min 200-500

Raporty wyników TOEFL ITP oprócz punktacji zawierają również informację dotyczącą poziomu znajomości języka, a także rodzaju zadań, jakie zdający jest w stanie wykonać, biorąc pod uwagę otrzymany wynik.

Dlaczego powinienem/powinnam zdać egzamin TOEFL ITP?

Z uwagi na wieloletnią praktykę oraz bogate doświadczenie testy TOEFL ITP pozwalają w sposób wiarygodny ocenić poziom znajomości języka angielskiego studentów, dla których język angielski nie jest językiem ojczystym.

Testy TOEFL ITP są istotnym narzędziem wykorzystywanym:

 • do poziomowania w intensywnych programach, w których wymagana jest znajomość tego języka na poziomie szkół wyższych
 • do monitorowania postępów w nauce (skupiając się na języku akademickim)
 • do przeprowadzania audytów z zakresu czytania i słuchania
 • jako kryterium przyjęcia do krótkoterminowych, niestopniowanych programów w krajach anglojęzycznych, w instytucjach uznających wyniki TOEFL ITP
 • jako kryterium przyjęcia na studia licencjackie i magisterskie w krajach, w których język angielski nie jest językiem urzędowym
 • jako kryterium przyjęcia i poziomowania (tzw. placementu) we wspólnych, międzynarodowych programach uniwersyteckich
 • w programach stypendialnych, jako dokument potwierdzający poziom znajomości języka angielskiego akademickiego.

Struktura i treść egzaminu TOEFL ITP (Institutional Testing Program)

Jeśli chodzi o strukturę TOEFL ITP (Institutional Testing Program) najbardziej przypomina TOEFL PBT (Printed-Based Test). Zarówno ITP, jak i PBT zawierają sekcje dotyczące Słuchania, Czytania oraz Pisania i stosowania struktur gramatycznych. (Pisanie i stosowanie struktur gramatycznych jest częścią nieuwzględnioną w bardziej popularnym egzaminie, jakim jest IBT, czyli Internet-Based Test).

Na stronie internetowej ETS struktura tych trzech sekcji oraz przykładowe pytania, które ich dotyczą są dokładnie takie same. Oznacza to, że część Słuchanie w teście ITP jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku IBT, z krótszymi wykładami i rozmowami. Podobnie jak w przypadku PBT pytania związane ze Słuchaniem w teście ITP obejmują szereg bardzo krótkich rozmów (2-3 linie), po których następuje jedno pytanie. I tak jak w teście PBT sekcja Czytanie w ITP zawiera fragmenty, które są krótsze niż w IBT lub są one podobnej długości.

Między TOEFL ITP a innymi wersjami egzaminu TOEFL występuje jedna istotna różnica strukturalna. TOEFL ITP nie obejmuje wypracowania, w związku z czym składa się tylko z trzech części, bez sekcji Pisanie, którą można znaleźć zarówno w PBT, jak i IBT.

Jak wykorzystywany jest TOEFL ITP i kto decyduje się go zdawać

Większość szkół korzystających z narzędzia ITP wykorzystuje je do określenia poziomu znajomości języka u osób, które zostały zaakceptowane w programie akademickim. Punktacja jest powszechnie wykorzystywana w celu doprecyzowania poziomów studentów w instytutach ESL. Wyniki ITP służą również do ustalenia, czy studenci zagraniczni spełniają warunki dotyczące przyjęcia na uczelnię, w zakresie znajomości języka angielskiego. Niektóre szkoły wyższe, np. Virginia Polytechnic Institute and State University, wykorzystują ITP w celu zidentyfikowania studentów zagranicznych, którzy mogliby potrzebować dodatkowego wsparcia w zakresie języka angielskiego podczas studiów.

Niektóre uniwersytety i szkoły wyższe stosują to narzędzie podczas regularnych przyjęć, oferując ITP jako dodatkowy wybór oprócz innych testów w trakcie egzaminów wstępnych, takich jak IBT, PBT, IELTS i Eiken. Jednym z nich jest University of Arkansas, który korzysta z ITP we wszystkich swoich kampusach. Dzięki temu, że test jest organizowany na miejscu  może być atrakcyjną alternatywą dla kandydatów zagranicznych, którzy chcieliby zobaczyć kampus Arkansas.

Administracja ITP

W przeciwieństwie do PBT i IBT TOEFL ITP nie jest administrowany w ośrodkach egzaminacyjnych zatwierdzonych przez ETS ani oceniany w biurze ETS. TOEFL ITP jest organizowany i oceniany w poszczególnych szkołach, które wykorzystują tego rodzaju narzędzie. Z uwagi na to, że test ITP jest sprawdzany na miejscu czas oczekiwania na wyniki jest zwykle krótszy. Ponadto opłaty związane z ITP są niższe niż np. te dotyczące ITB, a w niektórych przypadkach test TOEFL ITP jest bezpłatny w ramach programu akademickiego.

Osiągnij swój wymarzony wynik TOEFL ITB!

Kurs TOEFL ITP online (Institutional Testing Program)

 

Lub

Kup Online - Kursy przygotowanie do egzaminu online

UWAGA! Nasza strona używa cookies i innych technologii zbierania danych.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ten proces.

Zrozumiałem

addvantage member

kurs, egzamin i certyfikat TOEIC, authorized test centre

kurs, egzamin i certyfikat TOEFL

Nareszcie! Zostań właścicielem Cambridge School of English.

Nasza szkoła językowa proponuje unikalną na rynku polskim możliwość dołączenia do sieci franczyzobiorców.

Więcej informacji