fbpx
facebook google plus

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową!

Certificate in Advanced English - Kurs przygotowujące do egzaminu CAE

Obecnie egzamin ten występuje pod nazwą C1 Advanced (CAE - Certificate in Advanced English). Poświadcza znajomość języka na poziomie zaawansowanym (advanced), czyli C1.  Jest to egzamin pomiędzy FCE a CPE. Potwierdza wysoką biegłość językową, niezbędną do studiowania w kraju anglojęzycznym czy do pracy na stanowiskach, gdzie znajomość angielskiego jest nieodzowna – np. w biznesie.

Egzamin CAE - Certificate in Advanced English, kursy przygotowujące do egzaminu CAE

Kto uznaje certyfikaty CAE?

Egzaminy Cambridge English są powszechnie uznawane na całym świecie. Akceptuje je już ponad 20.000 instytucji rządowych, placówek edukacyjnych i pracodawców na całym świecie. Dzięki zastosowaniu międzynarodowych standardów oceniania (CEFR – Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego), można bez problemu określić na jakim poziomie są poszczególne sprawności językowe kandydata (czytanie, pisanie, rozumienie ze słuchu, mówienie, stosowanie struktur gramatycznych). Każdemu egzaminowi odpowiada jeden poziom. Egzaminy Cambridge English CAE (Certificate in Advanced English) są ważne bezterminowo.

Informacje praktyczne

Na rzetelne przygotowanie do egzaminu CAE należy poświęcić ok. 900 godzin nauki, ale jest to też kwestia indywidualna. W naszej szkole zapisy na kursy egzaminacyjne trwają cały czas.

Do egzaminu CAE można przystąpić na całym świecie. W naszym kraju sesje egzaminacyjne odbywają się zazwyczaj po każdym semestrze nauki w czerwcu i grudniu. Przeprowadzane są w certyfikowanych szkołach w całej Polsce. Koszt przystąpienia do CAE to ok. 630-660 zł, w wersji komputerowej 650 zł.

Korzyści z Certificate of Advanced English

Co roku tysiące osób przystępuje do CAE, aby zwiększyć swoje szanse na przyjęcie na dobre studia i znalezienie późniejszej pracy. Certyfikat potwierdza, że osiągnęło się zaawansowany poziom angielskiego oczekiwany od profesjonalistów i studentów w krajach anglojęzycznych.

 • uznawany przez instytucje, szkoły i uczelnie na całym świecie jako potwierdzenie znajomości angielskiego na poziomie C1;
 • honorowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako podstawa do zwolnienia z egzaminu maturalnego z angielskiego na poziomie rozszerzonym;
 • zwalnia z zajęć z angielskiego na studiach w Polsce i egzaminów końcowych;
 • ułatwia dostanie się na prestiżowe studia w kraju i za granicą; uznają go niemal wszystkie brytyjskie uczelnie, uniwersytety i instytuty TAFE w Australii czy wyższe uczelnie w Kanadzie i USA;
 • umożliwia wzięcie udziału w programach wymiany międzyuczelnianej, np. Erasmus;
 • ułatwia aplikację o wizę studencką do Australii i Wielkiej Brytanii;
 • pomaga uzyskać nawet do 70 dodatkowych punktów UCAS Tariff (skala porównawcza do przeliczania dyplomów i kwalifikacji na wartość liczbową), do której odnosi się wiele międzynarodowych uczelni przy określaniu wymagań rekrutacyjnych;
 • może pomóc osiągnąć sukces zawodowy i uzyskać większe zarobki w Polsce i za granicą, gdyż honorują go najlepsi pracodawcy, m.in. KPMG, Adidas, Coca-Cola, Siemens sp. z o.o., Hewlett-Packard Poland;
 • przy przygotowaniu pedagogicznym pozwala nauczać angielskiego w szkołach podstawowych i średnich w Polsce;
 • jest honorowany przez MSZ jako potwierdzenie umiejętności językowych do nadania stopnia dyplomatycznego.

Jak wygląda egzamin CAE?

Egzamin CAE zdawać można tradycyjnie bądź na komputerze. Składa się podobnie jak First z 4 części: testu gramatycznego i czytania, pisania, słuchania, mówienia. Trwa ok. 4 h. Do części ustnej przystępuje się w innym dniu, zdaje się ją w parze z drugim kandydatem. Poszczególne zadania mają różne formy, np. transformacje zdań, dopasowywanie fragmentów tekstu, uzupełnianie zdań, poprawianie błędów.

Zakres materiału    

Egzamin CAE (Certificate in Advanced English) sprawdza, czy znasz angielski wystarczająco dobrze, by móc posługiwać się nim swobodnie niemal w większości sytuacji. Przystępując do egzaminu powinieneś:

 • czytać ze zrozumieniem szeroką gamę tekstów, w tym beletrystykę, prasę opiniotwórczą, literaturę branżową;
 • umieć stosować nawet skomplikowane struktury gramatyczne oraz posługiwać się bogatym, różnorodnym słownictwem;
 • potrafić pisać złożone raporty i sprawozdania, eseje, tworzyć korespondencję służbową czy robić notatki w trakcie spotkań lub wykładów;
 • rozumieć ze szczegółami codzienne rozmowy, komunikaty, anegdoty, audycje radiowe, wywiady, prezentacje służbowe;
 • prezentować złożone problemy po angielsku, brać aktywny udział w dyskusji, wyrażać i uzasadniać swoje opinie, prowadzić rozmowę na tematy wymagające dużego zasobu słownictwa, podsumowywać wypowiedzi.

Zadania i ocena egzaminu

CAE czas trwania ilość zadań punkty (% lącznej punktacji)
READING AND USE OF ENGLISH 90 min 8  zadań/56  pytań 40%
WRITING 90 min 2 zadania 20%
LISTENING 40 min 4 zadania/30  pytań 20%
SPEAKING 15 min na parę kandydatów 4  zadania 20%

Jeśli chodzi o ocenę egzaminu, to certyfikat na poziomie C1 otrzymują ci, którzy uzyskają przynajmniej 60% punktów. Poniżej tej granicy uzyskać można potwierdzenie poziomu B2, zaś od 44% punktacji egzamin traktuje się jako niezaliczony.

A – 80-100% (poziom C1)
B – 75-79% (poziom C1)
C – 60-74% (poziom C1)
certyfikat B2 – 45-59%
ocena negatywna – 44% i poniżej

Wyniki egzaminu CAE są dostępne ok. 4-6 tygodni później dla wersji papierowej oraz po ok. 2 tygodniach dla wersji komputerowej.

Sam poziom biegłości językowej, jaki sprawdza CAE przedstawić można za pomocą skali porównawczej Cambridge English Scale. Od 0 do 230 punktów ma on od 180 do 200 punktów. Po egzaminie zdający otrzymują szczegółowe zestawienie wyników, które zawiera oceny ze wszystkich części testu osobno, jak i ocenę łączną (literową oraz tę w skali porównawczej). Statement of Results informuje także o uzyskaniu poziomu C1 znajomości języka angielskiego wraz z dokładnym opisem posiadanych umiejętności.

Zapisz się na kurs przygotowujące do egzaminu CAE (Certificate in Advanced English) już dziś: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu 22 6223019.

UWAGA! Nasza strona używa cookies i innych technologii zbierania danych.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ten proces.

Zrozumiałem

addvantage member

kurs, egzamin i certyfikat TOEIC, authorized test centre

kurs, egzamin i certyfikat TOEFL

Nareszcie! Zostań właścicielem Cambridge School of English.

Nasza szkoła językowa proponuje unikalną na rynku polskim możliwość dołączenia do sieci franczyzobiorców.

Więcej informacji