fbpx
facebook google plus

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową!

"Egzamin LCCI jest aktualnie zawieszony"

Egzaminy i Certyfikat LCCI (kurs przygotowujące do egzaminu LCCI)

LCCI IQ (London Chamber of Commerce and Industry International Qualification / Londyńska Izba Handlowo – Przemysłowa) jest jedną z instytucji oferujących egzaminy biznesowe, branżowe oraz z języka angielskiego. Istnieje ona już od ponad 100 lat, a certyfikaty przez nią wydawane są uznawane przez wiele instytucji oraz niejednokrotnie wymagane przez pracowników na całym świecie. Egzaminy te są przeprowadzane w ponad 8 500 centrach egzaminacyjnych w 125 krajach świata.

KORZYŚCI POSIADANIA CERTYFIKATÓW LCCI:

 • Są honorowane jako potwierdzenie umiejętności sprawnego używania języka angielskiego w środowisku pracy
 • Funkcjonują one jako uzupełnienie kwalifikacji zawodowych
 • Wielokrotnie stanowią one podstawę do zatrudniania pracowników na menadżerskich stanowiskach w krajach Unii Europejskiej, szczególnie w firmach konsultingowych, instytucjach finansowych, bankach, służą one bowiem jako potwierdzenie kompetencji językowych
 • Wyższe uczelnie gdzie językiem wykładowym jest język angielski uznają EFB (English For Business) na poziomie 3 i 4 podczas rekrutacji studentów . Są to m.in.: Uniwersytet Central Lancashire (Preston), Dundee, Durham Business School, East London, Edinburgh, Leeds Metropolitan.
 • Uczelnie i szkoły wyższe w Polsce , m.in. Szkoła Główna Handlowa, Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości, Wyższa Szkoła Zarządzania, Wyższa Szkoła Psychologii Społecznej, uznają certyfikaty EFB na poziomie 3 i 4 jako zaliczenie lektoratu z języka angielskiego

EGZAMINY LCCI SKIEROWANE SĄ DO:

 • studentów i absolwentów wchodzących na rynek pracy
 • specjalistów branży finansowej, menedżerów i pracowników na stanowiskach zarządczych,
 • nauczycieli chcących poszerzyć kwalifikacje językowe

Egzaminy i certyfikat LCCI Jetset

 1. I.LCCI egzamin ogólny: JETSET

W ofercie egzaminów LCCI znajduje się egzamin sprawdzający znajomość języka angielskiego ogólnego JETSET (Junior English Test Senior English Test).

Egzamin w wersji JET (Junior English Test) skierowany jest do najmłodszych słuchaczy, dzieci w wieku od 6 do 16 lat . Jest on niejednokrotnie wykorzystywany jako egzamin potwierdzający znajomość języka w krajach anglojęzycznych wśród uczniów, których język angielski nie jest językiem ojczystym.

STRUKTURA EGZAMINU JETSET

Na egzamin JETSET składają się następujące komponenty: słuchanie, czytanie, pisanie oraz mówienie. Test rozumienia ze słuchu oraz test łączący umiejętności czytania i pisania są elementami obowiązkowymi. Test sprawdzający umiejętność mówienia w języku angielskim jest opcjonalny.

LISTENING: Część ta, w zależności od poziomu, trwa od 30 do 45 minut, a kandydata zadaniem jest odpowiedzenie na pytania wielokrotnego wyboru.

READING : W zależności od poziomu trwa od 60 do 120 minut. Kandydaci proszeni są o odpowiedź na pytania wielokrotnego wyboru.

WRITING: W zależności od poziomu trwa od 60 do 120 minut, a kandydaci za zadanie maja zastosowanie poprawnej formy czasownika, uzupełnienie luk w tekście, napisanie krótkiego tekstu, oraz jednej dłuższej wypowiedzi.

SPEAKING: Część ta jest opcjonalna, zajmuje od 5 do 8 minut (długość trwania zależna jest od poziomu zaawansowania), oceniany jest w Akredytowanym Centrum Egzaminacyjnym LCCI wg dostarczonego schematu ocen.

Skala poziomów JETSET w odniesieniu do skali CEFR (Common European Framework of Reference for Languages)

Poziom JETSET Skala CEFR Opis poziomu
JETSET level 1 / JETSET Foundation A0 Poziom ten dedykowany jest kursantom na początkowym etapie nauki języka angielskiego. Odpowiada on kompetencjom egzaminu Cambridge YLE Starters.
JETSET level 2 A1 Poziom ten sprawdza podstawowy zakres wiedzy z języka angielskiego. Odpowiada on kwalifikacjom egzaminu Cambridge YLE Movers w przypadku dzieci.
JETSET level 3 A2 Poziom JETSET level 3 równoważny jest kwalifikacjom potwierdzonym Cambridge YLE Flyers oraz Cambridge KET, a posiadanie certyfikatu jest dowodem na opanowanie wiedzy z języka angielskiego na poziomie średnio-zaawansowanym niższym.
JETSET level 4 B1 Poziom ten potwierdza znajomość języka na poziomie średnio-zaawansowanym; jego odpowiednikiem jest egzamin Cambridge PET
JETSET level 5 B2 Certyfikat JETSET na poziomie 5 jest równoznaczny z posiadaniem certyfikatu FCE. Jest to kwalifikacja dająca podstawy do studiowania na uczelniach wyższych poza granicami Polski, oraz uprawnienia dla nauczycieli przedszkoli do nauczania języka angielskiego
JETSET level 6 C1 Certyfikat ten potwierdza znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym i jest równoważny egzaminowi CAE. Kandydat dysponuje wiedzą pozwalającą na samodzielne funkcjonowanie w środowisku anglojęzycznym i sprawne posługiwanie się językiem w każdej sytuacji.
JETSET level 7 / JETSET Mastery C2 Najwyższy poziom egzaminu JETSET odpowiada certyfikatowi CPE. Jest to poziom biegłości językowej, kandydaci wypowiadają się płynnie i spontanicznie, a rozumienie języka nawet w skomplikowanych sytuacjach nie stanowi problemu.

Wszystkie poziomy posiadają akredytacje University of Cambridge ESOL Examinations i są traktowane jako międzynarodowe kwalifikacje przy określaniu kompetencji językowych.

Do poziomu 4, egzamin JETSET można zdawać w dwóch wariantach: JET (Junior English Test) dla kursantów w wieku od 6 do 16 lat oraz SET (Senior English Test) dla kursantów powyżej 16-go roku życia.

Poziomu 5, 6, 7 nie są różnicowane pod kątem wieku zdającego, są one również przez brytyjską organizację, która nadzoruje rekrutację studentów na uniwersytety w Wielkiej Brytanii (Universities and Colledges Admissions Service)

WYNIKI EGZAMINU JETSET

Certyfikaty JETSET przedstawiają wyniki procentowe z każdego komponentu egzaminu. Aby zaliczyć poziom trzeba udzielić 50 % poprawnych odpowiedzi.

PassMeritDistinction

CO WYRÓŻNIA EGZAMIN JETSET

Egzaminu JETSET cieszą się duża popularnością z wielu powodów:

 • Terminy nie są narzucone odgórnie, dostępne są one na żądanie kandydata
 • Egzaminy dostosowane są go grup wiekowych słuchaczy
 • Poszczególne elementy części pisemnych łączą te same postaci, historie bądź tematy, co ułatwia zrozumienie poszczególnych zadań
 • Elementy plastyczne i graficzne mają na celu zrozumienie nowych zagadnień

KONTAKT - kurs przygotowujące do egzaminu LCCI:

Zapraszamy do Cambridge School of English, szkoły, która przygotuje Cię do każdego z egzaminów i pomoże osiągać cele prywatne i zawodowe.

Egzaminy i Certyfikat LCCI - Skontaktuj się z nami:

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

telefon: 22 622 30 19

 

UWAGA! Nasza strona używa cookies i innych technologii zbierania danych.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ten proces.

Zrozumiałem

"Nowy oddział Żoliborz Warszawa"

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Propozycje kursów =>

Zapisy na kursy językowe w Cambridge trwają przez cały rok!

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne lekcje próbne!
Prosimy o kontakt telefoniczny w celu zarezerwowania miejsca.

(22) 622 30 19

Kursy językowe 2022 =>

Przygotowanie do egzaminu online - kursy językowe online =>

Wirtualna klasa =>

Dołącz do zespołu Cambridge School of English =>

addvantage member

kurs, egzamin i certyfikat TOEIC, authorized test centre

kurs, egzamin i certyfikat TOEFL

Nareszcie! Zostań właścicielem Cambridge School of English.

Nasza szkoła językowa proponuje unikalną na rynku polskim możliwość dołączenia do sieci franczyzobiorców.

Więcej informacji