facebook google plus

Międzynarodowy egzamin z języka angielskiego - egzaminy językowe różnice - kurs, egzamin i certyfikat TOEFL Warszawa

Egzamin TOEFL – garść najważniejszych informacji

TOEFL to międzynarodowy egzamin nastawiony na praktyczną umiejętność posługiwania się językiem angielskim.

Prestiżowy certyfikat TOEFL uprawnia do podjęcia studiów w dowolnym miejscu na świecie, a także prowadzenia badań naukowych i rozwijania kariery zawodowej w środowisku anglojęzycznym.
Certyfikat jest powszechnie honorowany w środowisku akademickim (obecnie TOEFL jest uznawany przez ponad 9 000 uczelni wyższych na całym świecie).

Informacje praktyczne TOEFL (kurs TOEFL Warszawa):

  • Skala ocen egzaminu TOEFL to 0-120 punktów. Wynik to pomiar umiejętności Kandydata według bardzo precyzyjnej i obiektywnej skali (egzaminu TOEFL nie można nie zdać, zawsze otrzymuje się certyfikat z wynikiem);
  • Na rozwiązanie egzaminu należy zarezerwować ok. 4 godziny i po części Reading i Listening następuje 10 minut przerwy. Wszystkie części egzaminu odbywają się jednego dnia;
  • Egzamin TOEFL zdawany jest w całości przed komputerem;
  • Rocznie odbywa się około 30-40 sesji  egzaminacyjnych, co w praktyce oznacza, że dostępne są 3 lub 4 terminy egzaminu w miesiącu;
  • Krótki czas oczekiwania na wyniki egzaminu, informacje na temat wyników uzyskuje się zazwyczaj po 10 dniach kalendarzowych od daty egzaminu.

Struktura egzaminu TOEFL

Sekcje egzaminu 
Czas   Liczba pytań 
Rodzaje zadań  Punktacja 
1. Czytanie 60-80 minut 36-56 3-4 teksty, 12-14 pytań do każdego 0-30
2. Słuchanie 60-90 minut 34-51 4-6 mini-wykładów, 6 pytań do każdego,
2-3 dialogi, 5 pytań do każdego
0-30
Przerwa 10 minut      
3. Mówienie 20 minut 6 zadań 2 zadania niezależne
4 zadania zintegrowane
0-30
4. Pisanie 50 minut 2 zadania 1 zadania niezależne
1 zadania zintegrowane
0-30


Wyniki egzaminu TOEFL
w przełożeniu na poziomy zaawansowania znajomości języka angielskiego według Rady Europy (CEFR- Common European Framework of Reference for Languages)

Egzamin TOEFL (0-120 pkt) 
B1 B2 C1
1. Reading (0-30 pkt.) 4 18 24
2. Listening (0-30 pkt.) 9 17 22
3. Speaking (0-30 pkt.) 16 20 25
4. Writing (0-30 pkt.) 13 17 24
TOTAL  42-71
 72-94
 95-120


Chciałbyś uzyskać certyfikat z języka angielskiego, ale nie jesteś pewien do którego egzaminu przystąpić?

 Rozważasz wybór:

  1. certyfikat IELTS (International Language Testing System),

  2. certyfikat TOEFL (Test of English as a Foreign Language)

  3. egzamin Cambridge English (certyfikat FCE, CAE, CPE)?

Poniżej zamieszczamy krótki przewodnik, który pomoże Ci odnaleźć się w zalewie informacji i szybciej podjąć decyzję który certyfikat językowy wybrać i jakie koszty należy ponieść.

Egzamin TOEFL, IELTS lub Cambridge English - Termin ważności egzaminów:

Jedną z najistotniejszych różnic między certyfikatami jest ich termin ważności. Certyfikaty Cambridge (FCE, CAE, CPE) są ważne bezterminowo, podczas gdy wyniki IELTS i TOEFL są ważne przez dwa lata.

Wynik egzaminu:

Przystępując do egzaminu IELTS i TOEFL otrzymasz dyplom ze swoim wynikiem, bez znaczenia dobrym czy słabym (wynik wyrażony zostanie w punktach).  Natomiast w przypadku egzaminów Cambridge wynik wyraża ocena. Oceny pozytywne to A, B, C, oceny negatywne to z kolei D oraz E.

Cel egzaminu:

Jeśli zależy Ci na zdobyciu certyfikatu, aby potwierdzić swój poziom języka angielskiego i wpisać go w CV, zdecyduj się na egzamin Cambridge (FCE, CAE, CPE).

IELTS i TOEFL przydadzą się bardziej, jeśli starasz się o wizę, pracę w kraju anglojęzycznym lub składasz podanie na uczelnię wyższą, gdzie wymagany jest odpowiedni poziom angielskiego.

IELTS jest bardziej rozpoznawalny w Wielkiej Brytanii, a TOEFL w Stanach Zjednoczonych (wiele instytucji honoruje oba certyfikaty, zatem najlepiej sprawdzić tę informację bezpośrednio na stronie uczelni lub instytucji, do której aplikujemy).

Międzynarodowy egzamin z języka angielskiego - jak przebiega egzamin?

Osoby, które decydują się, aby przystąpić do TOEFL, zazwyczaj wybierają egzamin zdawany online (TOEFL iBT). Egzamin trwa około 4 godziny (wraz z dziesięciominutową przerwą). Podczas egzaminu weryfikowane są wszystkie zdolności językowe: mówienie, słuchanie, pisanie i czytanie. Wynikiem, który można uzyskać jest maksymalnie sto dwadzieścia punktów, trzydzieści za każdą część. Na certyfikacie znajduje się informacja odnośnie wyniku: od zera do stu dwudziestu punktów. Certyfikat będzie ważny przez dwa lata.

Egzamin IELTS złożony jest również z 4 części: pisemnej, w tym: słuchanie, pisanie i czytanie, oraz ustnej.
Test pisemny trwa sto sześćdziesiąt minut bez przerwy (2 godziny 40 minut). Część ustna natomiast trwa 15 minut i odbywa się zazwyczaj tego samego dnia (około 10 minut po zakończeniu części pisemnej) albo w wyznaczonym przez ośrodek egzaminacyjny innym dniu. Wynik egzaminu IELTS wyrażony jest w skali od 1 do 9. Podobnie jak TOEFL, certyfikat IELTS jest ważny dwa lata.

Przebieg egzaminów Cambridge (FCE, CAE, CPE) różni się nieznacznie od siebie. Egzamin zazwyczaj przeprowadzany jest w ciągu dwóch dni. Najpierw sprawdzane są umiejętności zakresu czytania, pisania i słuchania. Każda część trwa od godziny do dwóch, zależnie od konkretnego egzaminu. Część ustna odbywa się innego dnia i trwa około piętnastu minut, zazwyczaj zdaje się ją z drugą egzaminowaną osobą. Egzaminy Cambridge można zdawać w formie papierowej lub elektronicznej, zależnie od centrum egzaminacyjnego.

Kto wydaje certyfikaty?

Certyfikat TOEFL wydawany jest przez amerykańską organizację non-profit Educational Testing Service (ETS).

Certyfikat IELTS wydawany przez British Council, IDP Education oraz Cambridge English Language Assessment.

Certyfikat Cambridge (FCE, CAE, CPE) wydaje Cambridge English Language Assessment, funkcjonujący przy Uniwersytecie Cambridge w Anglii.

Jaki jest koszt egzaminu?

TOEFL kosztuje ok. 245 dolarów, IELTS w Polsce 720 PLN. Koszt egzaminu Cambridge wynosi również kilkaset złotych (FCE kosztuje 610 PLN, CAE kosztuje 630 PLN, CPE kosztuje 650 PLN).

W jaki sposób należy się przygotować do egzaminu?

Do egzaminu można przygotować się podczas kursów w szkole językowej Cambridge.

W trakcie trwania kursu ćwiczy się strategie egzaminacyjne, analizuje się najczęściej popełniane błędy na egzaminach.

Szkoła Cambridge School of  English dysponuje bogatym zbiorem podręczników oraz autentycznych arkuszy egzaminacyjnych.

Egzaminy i kursy językowe różnice, kurs, egzamin i certyfikat TOEFL Warszawa

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem