fbpx
facebook google plus

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową!

Kurs IELTS online - kursy przygotowujące do egzaminu IELTS online, Egzamin IELTS / IELTS Academic / IELTS General Training

Egzamin IELTS – kilka słów na temat egzaminu

Egzamin IELTS (International English Language Testing System) to test dla osób, które chciałyby studiować lub pracować w środowisku anglojęzycznym.

Dostępne są dwa moduły egzaminu:

 • IELTS Academic (dla osób planujących studia);
 • IELTS General Training (dla osób pragnących zdobyć doświadczenie zawodowe w kraju anglojęzycznym).

Egzamin IELTS jest honorowany przez ponad 8 tysięcy instytucji na całym świecie.

Co istotne, wiele prestiżowych uniwersytetów i szkół wyższych w Polsce uznaje test IELTS jako całkowitą lub częściową podstawę do zwolnienia z wewnętrznych egzaminów i testów z języka angielskiego, a także traktuje certyfikat jako podstawę przyznawania punktów w ramach międzynarodowych programów studenckich, takich jak Erasmus+.
 
Egzamin IELTS składa się z czterech części i obejmuje następujące moduły:

 • rozumienie ze słuchu (listening) – trwa łącznie 40 minut, z których 30 przysługuje nam na odpowiedzi na pytania, a kolejne 10 na ich przeniesienie na kartę odpowiedzi. Składa się ona łącznie z 40 pytań.
 • rozumienie tekstu czytanego (reading) – otrzymujemy 40 pytań, na które musimy odpowiedzieć. W tym przypadku mamy do dyspozycji 60 minut.
 • wypowiedź pisemną (writing) - Zaprezentowane nam zostają dwa zadania sprawdzające nasze umiejętności w dziedzinie pisania po angielsku. Ponownie mamy do dyspozycji 60 minut.
 • wypowiedź ustną (speaking) - Ostatnia część egzaminu IELTS składa się z trzech części. Część pierwsza obejmuje około 4- 5 minut. Egzaminator zadaje pytania dotyczące życia prywatnego - miejsca zamieszkania, rodziny, zainteresowań, zawodu, studiów, planów na przyszłość. Pytania nie mają charakteru zbyt osobistego. Ich zadaniem jest sprawdzenie jak kandydat posługuje się nieformalnym językiem. Część druga zajmuje 3 - 4 minuty. Kandydat wypowiada się przez około 2 minuty na zadany temat. Przed przystąpieniem do odpowiedzi można sporządzić notatki. Zazwyczaj egzaminator zadaje jedno lub dwa pytania związane z wypowiedzią kandydata.
  Część trzecia obejmuje około 3 – 4 minuty. W tej części kandydat odpowiada na pytania o charakterze bardziej akademickim niż w poprzednich częściach. Język wypowiedzi jest zatem najbardziej formalny.

Moduł – słuchanie i mówienie jest taki sam dla wszystkich kandydatów (IELTS Academic oraz IELTS General Training). Wypowiedź ustna przebiega w formie spotkania 1:1. Dodatkowo rozmowa jest nagrywana. Różnice dotyczą części czytania i pisania.
W tym czasie przeanalizowane zostają wszystkie aspekty naszej znajomości języka angielskiego w dość gruntowny sposób. Warto jednak zauważyć, iż część ustna może odbywać się w innym terminie – od 7 dni przed do 7 dni po części pisemnej. Zazwyczaj jednak ma ona miejsce tego samego dnia lub w tygodniu poprzedzającym część pisemną.

Jak długo ważny jest IELTS?

Wyniki egzaminu IELTS ważne są zazwyczaj przez 2 lata – instytucje najczęściej nie honorują wyników starszych niż 24 miesiące. Mogą jednak występować wyjątki – warto tę informację sprawdzić w samej instytucji, którą jesteśmy zainteresowani.

IELTS a skala poziomów Rady Europy (CEFR)

IELTS jest uznawany przez Radę Europy. Wynik egzaminu IELTS to składowa ocen uzyskanych z poszczególnych części egzaminu (od 1 do 9 punktów). Najwyższa liczba punktów to 9.

Skala CEFR A2 B1 B2 C1 C2
Skala wyników IELTS 2.5-3.5 4.0-5.0 5.5-6.5 7.0-8.0 8.5-9.0

 

 

 

Na zajęciach, poza zapoznaniem ze strukturą egzaminu IELTS, kursanci poszerzają zasób słownictwa, pracują z różnorodnymi materiałami – artykułami z gazet, recenzjami, fragmentami powieści i opowiadań, autentycznymi nagraniami oraz materiałami wizualnymi.

IELTS w Polsce - zalety

IELTS (5.0-6.0 punktów) uznawany jest przez Ministerstwo Edukacji jako poświadczenie kwalifikacji językowych wymaganych od osób, które chcą uczyć języka angielskiego w przedszkolach i klasach I-III szkół podstawowych.
 
IELTS (6.5 i więcej) uznawany jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako udokumentowanie kwalifikacji językowych wymaganych od osób, które chcą uczyć języka angielskiego w przedszkolach szkołach podstawowych, gimnazjach, liceach oraz innych placówkach edukacyjnych.
 
IELTS (powyżej 6 punktów) uznawany jest przez Urząd Służby Cywilnej jako potwierdzenie kwalifikacji językowych pracowników polskiej służby cywilnej.
IELTS (powyżej 6 punktów) uznawany jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako potwierdzenie kwalifikacji językowych przewodników wycieczek.
 
IELTS (powyżej 6 punktów) jest równoznaczny ze zwolnieniem z egzaminu doktorskiego w zakresie znajomości nowożytnego języka obcego.

Kurs IELTS online - kursy przygotowujące do egzaminu IELTS online, Egzamin IELTS / IELTS Academic / IELTS General Training 

Kurs IELTS online (IELTS Academic, IELTS General Training)

Kursy IELTS online w Cambridge School of English prowadzone są w systemie:

a) standardowym:

 • dwa razy w tygodniu po 90 minut;
 • raz w tygodniu przez 180 minut.

b) intensywnym:

 • dwa lub trzy razy w tygodniu nawet po 6 lekcji w bloku.

Kurs IELTS online składa się z dwóch semestrów, każdy semestr obejmuje 60 lekcji x 45 minut, a więc 120 godzin lekcyjnych w roku.  Kurs prowadzony jest przez wykwalifikowanych i doświadczonych native speakerów oraz lektorów polskich.

Cena kursu wynosi 2049 złotych za semestr (kurs z native speakerem) lub 1749 złotych (kurs z lektorem polskim). Limit miejsc w grupie wynosi 9.

Kursy IELTS - Różnice między IELTS Academic a IELTS General Training =>

Kursy IELTS (kursy przygotowujące do egzaminu IELTS) w Cambridge School of English

Osoby zainteresowane zapisaniem się na kurs IELTS prosimy o kontakt z biurem szkoły 

ul. Widok 10/LU1
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel. 622 30 19 60
Tel. 601 920 293

 

Na zajęciach, poza zapoznaniem ze strukturą egzaminu IELTS, kursanci poszerzają zasób słownictwa, pracują z różnorodnymi materiałami – artykułami z gazet, recenzjami, fragmentami powieści i opowiadań, autentycznymi nagraniami oraz materiałami wizualnymi.

 

Kup Online - Kursy IELTS

UWAGA! Nasza strona używa cookies i innych technologii zbierania danych.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ten proces.

Zrozumiałem

addvantage member

kurs, egzamin i certyfikat TOEIC, authorized test centre

kurs, egzamin i certyfikat TOEFL

Nareszcie! Zostań właścicielem Cambridge School of English.

Nasza szkoła językowa proponuje unikalną na rynku polskim możliwość dołączenia do sieci franczyzobiorców.

Więcej informacji