fbpx
facebook google plus

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową!

Kurs IELTS online - kursy przygotowujące do egzaminu IELTS online, Egzamin IELTS / IELTS Academic / IELTS General Training

Egzamin IELTS – kilka słów na temat egzaminu

Egzamin IELTS (International English Language Testing System) to test dla osób, które chciałyby studiować lub pracować w środowisku anglojęzycznym.

Dostępne są dwa moduły egzaminu:

 • IELTS Academic (dla osób planujących studia);
 • IELTS General Training (dla osób pragnących zdobyć doświadczenie zawodowe w kraju anglojęzycznym).

Egzamin IELTS jest honorowany przez ponad 8 tysięcy instytucji na całym świecie.

Co istotne, wiele prestiżowych uniwersytetów i szkół wyższych w Polsce uznaje test IELTS jako całkowitą lub częściową podstawę do zwolnienia z wewnętrznych egzaminów i testów z języka angielskiego, a także traktuje certyfikat jako podstawę przyznawania punktów w ramach międzynarodowych programów studenckich, takich jak Erasmus+.
 
Egzamin IELTS składa się z czterech części i obejmuje następujące moduły:

 • rozumienie ze słuchu (listening) – trwa łącznie 40 minut, z których 30 przysługuje nam na odpowiedzi na pytania, a kolejne 10 na ich przeniesienie na kartę odpowiedzi. Składa się ona łącznie z 40 pytań.
 • rozumienie tekstu czytanego (reading) – otrzymujemy 40 pytań, na które musimy odpowiedzieć. W tym przypadku mamy do dyspozycji 60 minut.
 • wypowiedź pisemną (writing) - Zaprezentowane nam zostają dwa zadania sprawdzające nasze umiejętności w dziedzinie pisania po angielsku. Ponownie mamy do dyspozycji 60 minut.
 • wypowiedź ustną (speaking) - Ostatnia część egzaminu IELTS składa się z trzech części. Część pierwsza obejmuje około 4- 5 minut. Egzaminator zadaje pytania dotyczące życia prywatnego - miejsca zamieszkania, rodziny, zainteresowań, zawodu, studiów, planów na przyszłość. Pytania nie mają charakteru zbyt osobistego. Ich zadaniem jest sprawdzenie jak kandydat posługuje się nieformalnym językiem. Część druga zajmuje 3 - 4 minuty. Kandydat wypowiada się przez około 2 minuty na zadany temat. Przed przystąpieniem do odpowiedzi można sporządzić notatki. Zazwyczaj egzaminator zadaje jedno lub dwa pytania związane z wypowiedzią kandydata.
  Część trzecia obejmuje około 3 – 4 minuty. W tej części kandydat odpowiada na pytania o charakterze bardziej akademickim niż w poprzednich częściach. Język wypowiedzi jest zatem najbardziej formalny.

Moduł – słuchanie i mówienie jest taki sam dla wszystkich kandydatów (IELTS Academic oraz IELTS General Training). Wypowiedź ustna przebiega w formie spotkania 1:1. Dodatkowo rozmowa jest nagrywana. Różnice dotyczą części czytania i pisania.
W tym czasie przeanalizowane zostają wszystkie aspekty naszej znajomości języka angielskiego w dość gruntowny sposób. Warto jednak zauważyć, iż część ustna może odbywać się w innym terminie – od 7 dni przed do 7 dni po części pisemnej. Zazwyczaj jednak ma ona miejsce tego samego dnia lub w tygodniu poprzedzającym część pisemną.

Jak długo ważny jest IELTS?

Wyniki egzaminu IELTS ważne są zazwyczaj przez 2 lata – instytucje najczęściej nie honorują wyników starszych niż 24 miesiące. Mogą jednak występować wyjątki – warto tę informację sprawdzić w samej instytucji, którą jesteśmy zainteresowani.

IELTS a skala poziomów Rady Europy (CEFR)

IELTS jest uznawany przez Radę Europy. Wynik egzaminu IELTS to składowa ocen uzyskanych z poszczególnych części egzaminu (od 1 do 9 punktów). Najwyższa liczba punktów to 9.

Skala CEFR A2 B1 B2 C1 C2
Skala wyników IELTS 2.5-3.5 4.0-5.0 5.5-6.5 7.0-8.0 8.5-9.0

 

 

 

Na zajęciach, poza zapoznaniem ze strukturą egzaminu IELTS, kursanci poszerzają zasób słownictwa, pracują z różnorodnymi materiałami – artykułami z gazet, recenzjami, fragmentami powieści i opowiadań, autentycznymi nagraniami oraz materiałami wizualnymi.

IELTS w Polsce - zalety

IELTS (5.0-6.0 punktów) uznawany jest przez Ministerstwo Edukacji jako poświadczenie kwalifikacji językowych wymaganych od osób, które chcą uczyć języka angielskiego w przedszkolach i klasach I-III szkół podstawowych.
 
IELTS (6.5 i więcej) uznawany jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako udokumentowanie kwalifikacji językowych wymaganych od osób, które chcą uczyć języka angielskiego w przedszkolach szkołach podstawowych, gimnazjach, liceach oraz innych placówkach edukacyjnych.
 
IELTS (powyżej 6 punktów) uznawany jest przez Urząd Służby Cywilnej jako potwierdzenie kwalifikacji językowych pracowników polskiej służby cywilnej.
IELTS (powyżej 6 punktów) uznawany jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako potwierdzenie kwalifikacji językowych przewodników wycieczek.
 
IELTS (powyżej 6 punktów) jest równoznaczny ze zwolnieniem z egzaminu doktorskiego w zakresie znajomości nowożytnego języka obcego.

Kurs IELTS online - kursy przygotowujące do egzaminu IELTS online, Egzamin IELTS / IELTS Academic / IELTS General Training 

Kurs IELTS online (IELTS Academic, IELTS General Training)

Kursy IELTS online w Cambridge School of English prowadzone są w systemie:

a) standardowym:

 • dwa razy w tygodniu po 90 minut;
 • raz w tygodniu przez 180 minut.

b) intensywnym:

 • dwa lub trzy razy w tygodniu nawet po 6 lekcji w bloku.

Kurs IELTS online składa się z dwóch semestrów, każdy semestr obejmuje 60 lekcji x 45 minut, a więc 120 godzin lekcyjnych w roku.  Kurs prowadzony jest przez wykwalifikowanych i doświadczonych native speakerów oraz lektorów polskich.

Cena kursu wynosi 2049 złotych za semestr (kurs z native speakerem) lub 1749 złotych (kurs z lektorem polskim). Limit miejsc w grupie wynosi 9.

Kursy IELTS - Różnice między IELTS Academic a IELTS General Training =>

Kursy IELTS (kursy przygotowujące do egzaminu IELTS) w Cambridge School of English

Osoby zainteresowane zapisaniem się na kurs IELTS prosimy o kontakt z biurem szkoły 

ul. Widok 10/LU1
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel. 622 30 19 60
Tel. 601 920 293

 

Na zajęciach, poza zapoznaniem ze strukturą egzaminu IELTS, kursanci poszerzają zasób słownictwa, pracują z różnorodnymi materiałami – artykułami z gazet, recenzjami, fragmentami powieści i opowiadań, autentycznymi nagraniami oraz materiałami wizualnymi.

 

Kup Online - Kursy IELTS

UWAGA! Nasza strona używa cookies i innych technologii zbierania danych.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ten proces.

Zrozumiałem

"Nowy oddział Żoliborz Warszawa"

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Propozycje kursów =>

Zapisy na kursy językowe w Cambridge trwają przez cały rok!

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne lekcje próbne!
Prosimy o kontakt telefoniczny w celu zarezerwowania miejsca.

(22) 622 30 19

Kursy językowe 2022 =>

Przygotowanie do egzaminu online - kursy językowe online =>

Wirtualna klasa =>

Dołącz do zespołu Cambridge School of English =>

addvantage member

kurs, egzamin i certyfikat TOEIC, authorized test centre

kurs, egzamin i certyfikat TOEFL

Nareszcie! Zostań właścicielem Cambridge School of English.

Nasza szkoła językowa proponuje unikalną na rynku polskim możliwość dołączenia do sieci franczyzobiorców.

Więcej informacji