fbpx
facebook google plus

Język szwedzki czyli odwiedzamy mroźną i fascynującą Północ. Kurs języka szwedzkiego w Cambridge School of English

Sklep Online - Nauka jézyka szwedzkiego

Kurs języka szwedzkiego i o języku szwedzkim słów kilka

Język szwedzki należy do grupy języków germańskich i jest używany głównie w Szwecji i po części w Finlandii przez prawie 10 mln ludzi, choć z jego pomocą można również porozumiewać się z Norwegami oraz Duńczykami. Niektórzy język szwedzki opisują jako śpiew czy muzykę, przyrównują go do języka niemieckiego, a nawet chińskiego, a jeszcze inni bezpardonowo porównują go do drutu kolczastego czy mowy istot pozaziemskich. Warto wyrobić sobie własną opinię na temat brzmienia tego języka! Serdecznie zapraszamy do nauki języka szwedzkiego w szkole językowej Cambridge School of English.
 
Język szwedzki czyli odwiedzamy mroźną i fascynującą Północ.

Aptiten kommer medan man äter czyli Apetyt rośnie w miarę jedzenia…

Gdy zainteresuje nas jakiś język, zazwyczaj pojawia się też chęć, aby zapoznać się z kulturą tego kraju. Mówi się, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i jest w tym dużo prawdy. Osoby, które chcą podnosić swoje kwalifikacje na rynku pracy, poszerzać swoje horyzonty i czują chęć samorozwoju i podróżowania po świecie (czy myślą o pracy za granicą) mogą wybrać naukę języka obcego (a nawet kilku) i zapisać się na kurs językowy.

W naszej szkole językowej wprowadzamy kursy języków skandynawskich, w tym kursy języka szwedzkiego.

Kurs języka szwedzkiego w Cambridge School of English - kursy języków skandynawskich Stockholm Sweden

Turistattraktioner i Sverige czyli atrakcje turystyczne w Szwecji

W Szwecji można odwiedzić wiele ciekawych miejsc. W Sztokholmie warto złożyć wizytę w Skansenie (który jest także ogrodem zoologicznym) położonym na wyspie Djurgården. Możecie tam spotkać łosie, które są jednym z symbolów Skandynawii. Wielbicieli architektury z pewnością zainteresuje tamtejsze Stare Miasto (Gamla stan) i Zamek Królewski


atrakcje turystyczne w Szwecji - Moose - nauka języka szwedzkiego

W samym Sztokholmie nie należy zapomnieć o przejażdżce tamtejszym metrem, które nie dość, że jest szybkim i wygodnym środkiem transportu, to jest też olbrzymią galerią sztuki. Warto zaopatrzyć w mapę, gdyż metro to posiada aż 100 stacji (53 na powierzchni ziemi i 47 podziemnych).

Nie należy też zapominać, że to ze Szwecji pochodziła Selma Lagerlöf, pierwsza kobieta która otrzymała Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury w 1909 roku, a cała Skandynawia słynie z wyrobów sera (nie zapomnijcie ich spróbować w trakcie pobytu!).

Kurs i nauka języka szwedzkiego z elementami kultury - kilka słów o kulturze i zwyczajach szwedzkich

Przed wyjazdem do Szwecji warto też dowiedzieć się czegoś o szwedzkiej mentalności. W Szwecji czas płynie jakby wolniej. Bardzo popularne jest powiedzenie „Ta det lugnt”, które każe nam zwolnić, wyluzować. W duchu tej maksymy olbrzymią popularnością cieszy się „fika”czyli przerwa na kawę i coś słodkiego, celebrowana razem ze znajomymi z pracy czy ze szkoły. Naród szwedzki kocha również przyrodę i istnieje u nich prawo Allemansrätten, które pozwala obcować z przyrodą w każdym miejscu, na przykład w lasach, nad jeziorami, włączając w to własność prywatną (o ile za bardzo nie przeszkadzamy właścicielowi terenu). Z ciekawostek można jeszcze wymienić zwyczaj jedzenia słodyczy tylko w soboty, przywiązanie Szwedów do dekorowania i upiększania mieszkań, a także ciekawy fakt nieposiadania pralek w mieszkaniu. Otóż Szwedzi korzystają z pralni publicznych lub posiadają pralnie w piwnicach. Być może nauka języka szwedzkiego zainspiruje Was do poznania również i innych zwyczajów.

Man får ta seden dit man kommer czyli naśladując Szwedów

Jak widać Szwecja i język szwedzki mają nam wiele do zaoferowania. Również w kwestiach kulinarnych możemy się zainspirować i spróbować takich specjałów jak köttbullar (kulki mięsne bardzo popularne w Szwecji, można je kupić nawet w IKEA), surströmming (legendarne kiszone śledzie, uwaga, nie wolno przewozić ich w samolocie) czy lakrits (lukrecjowe słodycze).

Na samym końcu zostawiamy Was z tą oto sentencją:

„Nie jestem do końca pewny, które to są te szwedzkie cechy charakteru, ale w pracy przede wszystkim przydaje mi się cierpliwość.” – Bent Hamer w wywiadzie z 2005 roku.


Do zobaczenia na kursach języka szwedzkiego. U nas nauka języka szwedzkiego będzie dla Was samą przyjemnością. Vi ses!

Sklep Online - Kursy jézyka szwedzkiego

 

Lub

UWAGA! Nasza strona używa cookies i innych technologii zbierania danych.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ten proces.

Zrozumiałem

"Nowy oddział Żoliborz Warszawa"

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Propozycje kursów =>

Zapisy na kursy językowe w Cambridge trwają przez cały rok!

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne lekcje próbne!
Prosimy o kontakt telefoniczny w celu zarezerwowania miejsca.

(22) 622 30 19

Kursy językowe 2022 =>

Przygotowanie do egzaminu online - kursy językowe online =>

Wirtualna klasa =>

Dołącz do zespołu Cambridge School of English =>

addvantage member

kurs, egzamin i certyfikat TOEIC, authorized test centre

kurs, egzamin i certyfikat TOEFL

Nareszcie! Zostań właścicielem Cambridge School of English.

Nasza szkoła językowa proponuje unikalną na rynku polskim możliwość dołączenia do sieci franczyzobiorców.

Więcej informacji