fbpx
facebook google plus

 WAKACYJNE KOLONIE I OBOZY JĘZYKOWE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY 2020

Cambridge School of English wraz z biurem turystyki aktywnej Kompas zaprasza na wyjątkowe wakacyjne obozy językowe dla dzieci i młodzieży (7-15 lat).

Co nas wyróżnia?

  • nasze obozy i kolonie językowe to niepowtarzalne połączenie przygody oraz aktywności fizycznej z nauką języków obcych w przyjaznych, wakacyjnych warunkach
  • nauka angielskiego odbywa się poprzez zabawę, teatr, przygodę, śpiew oraz aktywne uczestnictwo w programie obozu
  • starannie wybrane lokalizacje słynące z malowniczych widoków – w roku 2020 obozy będą odbywały się w Jastrzębiej Górze (w ośrodku Diuna, z którym współpracujemy już kilka lat)
  • wykwalifikowana i profesjonalna kadra z mnóstwem interesujących pomysłów na urozmaicenie nauki
  • używania języka obcego podczas codziennych zajęć – nie tylko na zajęciach programowych, ale i podczas zabaw integracyjnych i słonecznych kąpieli.
  • nowoczesne metody nauczania – nauka opierać się będzie na najnowszych założeniach metodyczno-dydaktycznych z naciskiem na komunikację, która ma za zadanie zmotywować Uczestników do konwersacji w danym języku oraz przełamanie barier w mówieniu
  • zajęcia linowe, paintball, gry terenowe, team building, łucznictwo, elementy przetrwania, zajęcia twórcze, zajęcia z pierwszej pomocy i szereg innych

 

WAKACYJNE OBOZY i kolonie JĘZYKOWE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY 2017, obóz językowy

Obóz językowo-przygodowy by Cambridge School of English

Już siódmy rok Cambridge School of English ma przyjemność realizować autorski program językowy nad morzem!
Z racji tego, że wakacje to przede wszystkim czas odpoczynku i dobrej zabawy,  połączymy naukę języka angielskiego z przyjemnością.
Dzięki warsztatom twórczym, prezentacjom, projektom, zabawom i quizom przybliżymy Wam fascynujący i niezwykle barwny świat brytyjskiej i amerykańskiej kultury.

Zapraszamy uczestników w wieku 7 - 15 lat.

Program obozu

Program nauczania realizowany będzie przez wykwalifikowanych i doświadczonych native speakerów, a podział na grupy odbędzie się z uwzględnieniem wieku uczestników i poziomu zawansowania znajomości języka angielskiego.

Starannie przygotowane materiały audio-wizualne, gry i zabawy oraz interesujące ćwiczenia umożliwią aktywne rozwijanie wszystkich zdolności językowych. Skupimy się nie tylko na umiejętności twórczego i krytycznego czytania, kreatywnego pisania form użytkowych i selekcji informacji, ale przede wszystkim na doskonaleniu zdolności mówienia w języku angielskim oraz słuchania ze zrozumieniem. Z uwagi na fakt, iż gwarantujemy holistyczne podejście do nauczania, Uczestnicy obozu zyskają pewność siebie w skutecznej komunikacji w języku angielskim.

Kontakt z językiem angielskim nie ogranicza się wyłącznie do codziennych 90-minutowych sesji, bowiem lektorzy prowadzący aktywnie uczestniczą w całym obozowym życiu – biorą udział w quizach, zabawach, grach zespołowych, dyskotekach, wycieczkach itp.  Uczestnicy wykorzystują język angielski w praktyczny sposób, porozumiewają się w języku obcym w codziennych sytuacjach.

Poniżej przedstawiamy zakres tematyczny materiału realizowanego na obozie:

Getting to know each other

Odkryjemy zupełnie nowe, interesujące fakty na swój temat. Przygotujcie się na quizy, zagadki, rebusy i łamigłówki. Nauczymy się mówić o pasjach, sposobach spędzania wolnego czasu. Każdy Uczestnik obozu będzie miał okazję stworzyć kreatywny projekt o sobie, swojej rodzinie, zainteresowaniach, talentach i wielu innych interesujących szczegółach. Na podstawie zebranych wiadomości stworzymy grupowego bloga, który będzie na bieżąco uaktualniany. Brzmi ekscytująco!

Visiting Great Britain

Nasi lektorzy zabiorą Was na wycieczkę do Wielkiej Brytanii. Przy aromatycznej herbacie Earl Grey i maślanych ciasteczkach porozmawiamy o najsłynniejszych brytyjskich zabytkach. Zastanawialiście się kiedykolwiek na jakie tematy uwielbiają gawędzić Brytyjczycy? Rozwiążemy quiz dotyczący wysp brytyjskich, następnie zagramy w gry komunikacyjne, dzięki którym utrwalimy zdobytą wiedzę. Uczestnicy wcielą się też w rolę słynnego detektywa - Sherlocka Holmesa i będą musieli stawić czoła rozwikłaniu niezwykłej tajemnicy, w którą zamieszana jest sama Królowa Elżbieta II! Podołacie temu wyzwaniu?

Sightseeing around the USA

Zapraszamy do Stanów Zjednoczonych! W ramach kuchennych rewolucji Uczestnicy stworzą zdrową wersję restauracji z typowym fast foodem, a także opracują konstytucję idealnego kraju. British or American English? Czy jesteście w stanie rozpoznać akcenty, słówka i struktury? Sprawdzimy to! Przeniesiemy się do Hollywood, sprawdzimy kogo spotkać można na słynnej Alei Gwiazd. Zagramy w football amerykański i wcielimy się w rolę ławy przysięgłych. Sami ocenicie czy podejrzany jest winny czy niewinny! To będzie twardy orzech do zgryzienia!

G’day mate! Have you ever been to Australia?

Czy wiedzieliście, że Australia to kontynent aż 36 razy większy od Polski, ale zamieszkuje go 2 razy mniej ludzi niż naszą ojczyznę? Jesteście w stanie uwierzyć, że w Australii występuje 2 razy więcej kangurów niż ludzi?! To tylko dwa interesujące fakty na temat Australii, a jest ich całe mnóstwo! Stworzymy kolorowy plakat dotyczący Australii. Znajdą się na nim ciekawostki o tym kraju, a część informacji zostanie również opublikowana na blogu! Dobra zabawa gwarantowana – przy dopisującej pogodzie zorganizujemy wyścigi skaczących kangurów, biegających ptaków emu oraz zabawę bumerangiem.

Are you as cool as a cucumber?

Comic Project - Kursanci stworzą gramatyczny komiks, w którym zaprezentują zasady gramatyczne, struktury, ciekawe powiedzonka, idiomy poznane podczas wszystkich dni obozu językowego. Bohaterami komiksu będą Uczestnicy i ich przygody. Przed przystąpieniem do projektu czeka Was ekscytująca powtórka zasad gramatycznych – przygotujcie się na mnóstwo gier i quizów okraszonych śmiechem i świetną  zabawą. Będzie o co walczyć!

And the Oscar goes to ….

Uczestnicy przygotują filmik opowiadający o krajach anglojęzycznych, wykorzystując materiały przygotowane przez lektora oraz materiały z anglojęzycznych czasopism, blogów czy YouTube. Premiera filmu przewidziana jest na ostatni dzień naszego fascynującego pobytu na Mazurach. Jak stworzyć taki film? W świat kinematografii wprowadzi Was lektor, pokazując różne technologiczne i językowe triki. Kto wie, może czeka Was oszałamiająca kariera i półka wypełniona prestiżowymi statuetkami Oscara?
Ostatniego dnia obozu odbędzie się wystawa projektów, gdzie Uczestnicy zaprezentują najlepsze swoim zdaniem prace. Na zakończenie prowadzący wręczą Uczniom certyfikaty. Przekonacie się, że zabawa może rozwijać, język nie zna granic, a obóz językowy może być wspaniałą przygodą.

Obóz językowy - dodatkowo oferujemy:

Wycieczki po jeziorze. Pod okiem instruktorów i ratowników WOPR Uczestnicy zwiedzać będą jezioro Tajty z pokładu jachtu Omega. Chętni wcielą się w marynarzy, którzy będą pomagać kapitanowi w prowadzeniu łodzi – wybieraniu szotów, wypatrywaniu innych jednostek i utrzymaniu kursu. Wszystkie zajęcia na wodzie odbywają się w kamizelkach ratunkowych.

Kąpiele. Ośrodek posiada własną prywatną plażę, co umożliwia naszym Uczestnikom nieograniczone korzystanie z uroków jeziora Tajty.  Zabawy w wodzie, piłka wodna i doskonalenie umiejętności pływania to tylko niektóre z propozycji. Kąpielisko jest strzeżone przez ratowników WOPR.

Punkt Adrenalina! Rib + Banan - w tym roku proponujemy Wam dodatkową wypasioną atrakcję! Będziecie mieć okazję aby przepłynąć się ribem z silnikiem, a także zasmakujecie ekstremalnych wrażeń podczas pływania na bananie! Kto się utrzyma ten wygrywa nagrodę! Wskakujcie - zabawa będzie przednia!  Zajęcia są dostosowane do wieku uczestników, odbywają się pod okiem ratownika WOPR i doświadczonych instruktorów.

Orienteering. Jak odnaleźć właściwą drogę w lesie? Nie zawsze jest to proste. A jednak! Wystarczy tylko posiąść umiejętność posługiwania się mapą i kompasem, nauczyć się znaków topograficznych, rysować mapy i oceniać odległości w terenie. Gdy Uczestnicy nabiorą wprawy czekać na nich będą dzienne i wieczorne zawody na orientację.

Elementy survivalu. Obozowicze poznają kilka podstawowych tajników przetrwania zarówno w teorii, jak i w praktyce.  Na specjalnych zajęciach postaramy się odpowiedzieć na pytania - jak poradzić sobie w trudnych warunkach. Jak rozpalić ognisko bez pomocy zapałek? Z czego zbudować  szałas i jak zabezpieczyć żywność przed zwierzętami?

Zawody sportowe - w zdrowym ciele – zdrowy duch! Będą konkurencje zespołowe i indywidualne, turniej siatkówki plażowej, konkursy i przeszkody do pokonania, a najlepsi zostaną nagrodzeni medalami.

Gry i zabawy terenowe. Uczestnicy będą mieli okazję spróbować swoich sił w grach i zabawach terenowych, wykorzystując umiejętności, których nauczą się w trakcie obozu. Za pomocą mapy i kompasu oraz specjalnych wskazówek postarają się odkryć to, co czeka za rogiem.

Zajęcia twórcze. Wszystkie nasze obozy wzbogacone są o szereg zajęć artystycznych pozwalających rozwijać wyobraźnię. Za pomocą pędzla, kredek i kilku białych kartek Uczestnicy będą mieli szansę poddać się szaleństwu własnej fantazji i wyczarować prawdziwe arcydzieła.

Zajęcia integracyjne. Specjalność działu team- building przenieśliśmy na obozy dla Dzieci i Młodzieży. Uczestnicy dzięki zabawom integrują się, poznają, zdobywają do siebie zaufanie. Umiejętnie przeprowadzone podczas obozu zajęcia pozwalają zaowocować przyjaźniom, które mają szansę przetrwać przez wiele lat.
 

Wakacyjne kolonie i obozy językowe dla dzieci i młodzieży 2020

Cennik i terminy obozów:   

LP TERMIN CENA
1.   29.06. - 10.07.2020 2499 zł
2. 11.07. - 22.07.2020 2499 zł
3. 23.07. - 03.08.2020 2499 zł
4. 04.08. - 15.08.2020 2499 zł


Wyżywienie

4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja. Wszystkie posiłki przygotowywane są w ośrodku, Obóz zaczyna się kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymają suchy prowiant na drogę powrotną.

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów oraz ratownika WOPR, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

 
Cena nie zawiera

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.


Dodatkowe atrakcje – za dopłatą:

•    paintball - 60zł
•    dodatkowe 100 kulek paintballowych - 30zł
•    Zoo Safari - 70zł
•    linowy park przygód Ekstra - 45 zł
•    płyta ze zdjęciami z obozu - 29,90 zł
•    pakiet przygodowy - 100 zł

Obóz przygodowo- językowy- opinia lektora

Camp Kompas, at the Gwarek Resort, has been a wonderfully incredible experience. The food is excellent and the staff at Gwarek are very kind and hospitable. The other counselors with Kompas are quite professional and still find time to have a laugh with each other. The children are well behaved, mostly, and are always a lot of fun. All activities are planned out during the daily meeting on the night before each day. Activities are determined with a weather forecast and an availability of camp resources and facilities in mind. We are up around 7am every morning and the kids are escorted from the dorm rooms to the banquet hall at 8am. Breakfast lasts until 9:30am. During this time, the children are escorted back to their rooms where they can clean up and relax a little before the morning activities. The children break up into smaller groups for morning and afternoon activities. Each group can consist of 8 to 15 kids. Morning activities can be anything from hiking or swimming to English lessons or arts and crafts in the classroom. Morning activities last from 9:30am until 12:55pm. The entire camp meets in front of the dorm rooms at 12:55pm and we all go to lunch together at 1:00pm. Lunch break lasts until 2:30pm and we start our afternoon activities. Again, dependent on the weather and what is available, children can go sailing and enjoy other water sports, play football or have more English and Art classes. Forest survival courses are also offered to campers where they can learn how to build fire pits and shelters. Afternoon activities end at 5:55pm and dinner starts at 6:00pm. There is always at least one block of activities reserved for classroom lessons and one block for outdoor lessons/activities. Evening activities start at 7:00pm and this is a time for the entire camp to come together. Every night there is something different. We have talent shows, sports competitions, dance parties, outdoor strategy games, and a large variety of entertainment for everyone at camp. We are back in the dorms at 9:00 pm and the children’s lights go out at 10:00pm. The camp director and the counselors meet at 10:00pm to discuss what happened during the day and to solve any problems that have already happened or to prevent problems that may occur. This is also the time reserved for the Kompas staff to plan out the next day. There is a rotating schedule for two counselors to stay behind in order to keep a watchful eye on the sleeping children or, more importantly, to help them with any problems they might have during bedtime. The meetings usually end around midnight when everyone goes to bed and gets ready do it all over again at 7 am. I highly recommend Kompas at Gwarek.


Bryan

 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czy dziecko może zabrać na obóz telefon komórkowy i inny sprzęt elektroniczny?

Dziecko może mieć telefon komórkowy, ale warto je uprzedzić przed obozem, że nie będzie mogło z niego korzystać w każdej chwili. Wychowawcy dbają o to, żeby dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach programowych i aby zajęć tych było jak najwięcej. Dlatego telefon zostaje w pokoju lub w depozycie u wychowawcy i można z niego korzystać tylko w wyznaczonych przerwach. Dobrze jest umówić się z dzieckiem na rozmowy o jednej porze dnia, np. w przerwie poobiedniej. Dziecko może także skorzystać z telefonu służbowego kierownika. Ze względu na intensywne programy zajęć i krótkie przerwy lepiej, aby dzieci nie zabierały ze sobą tabletów czy innych urządzeń elektronicznych służących do grania – i tak nie będzie czasu z nich skorzystać.

Jak duże kieszonkowe dać dziecku na obóz? Czy wychowawca może przechowywać pieniądze?

Kieszonkowe na obóz nie musi być duże. Na naszych obozach dzieci otrzymują pełne wyżywienie, tj. śniadanie, obiad + podwieczorek i kolację, co pozwala znacznie ograniczyć wydatki. Jeżeli przed obozem nie podjęli Państwo decyzji o ewentualnym udziale dziecka w zajęciach dodatkowych, można wyposażyć je w dodatkową kwotę na ten cel. Na obozy zagraniczne konieczne jest kieszonkowe w walucie obowiązującej w danym kraju. Kieszonkowe dziecka może przechowywać wychowawca w depozycie. Wówczas mają Państwo pewność, że nad wydatkami czuwa dorosła osoba. Ważne: pieniędzy w depozyt nie przyjmują opiekunowie na zbiórkach wyjazdowych, ponieważ osoba jadąca z dzieckiem nie zawsze jest później jego bezpośrednim opiekunem. Zatem lepiej jest zapakować pieniądze w kopertę, którą dziecko przekaże na miejscu bezpośrednio swojemu wychowawcy.

Dziecko na stałe przyjmuje leki – czy ktoś będzie nadzorował ich podawanie?

Podczas zgłaszania dziecka na obóz proszę powiadomić nas o jego chorobach lub przypadłościach, abyśmy mogli właściwie dobrać program, a także przygotować się do właściwej opieki. Opis chorób i przyjmowanych leków powinien być zamieszczony na karcie kwalifikacyjnej ze wskazaniem właściwego dawkowania. Leki wraz z wytycznymi na temat ich podawania są zbierane przez wychowawców pierwszego dnia. Leki są podawane pod kontrolą lekarza obozowego przez wychowawców.

Czy rodzeństwo lub dzieci, które się znają, mogą być razem w pokoju?

Przydzielaniem pokoju na obozie zajmuje się kierownik obozu. Podstawowym kryterium podziału uczestników jest płeć, więc rodzeństwo mieszane nie będzie zakwaterowane razem. Pozostałe prośby dotyczące zakwaterowania można nam zgłaszać przed obozem mailowo lub telefonicznie – wszystkie staramy się spełniać. Dzieci, które nie jadą na obóz z rodzeństwem lub koleżanką/kolegą, zostaną zakwaterowane w pokoju ze swoimi rówieśnikami, najczęściej z dziećmi ze swojej grupy obozowej.

Dziecko jest na specjalnej diecie – czy może pojechać na obóz?

Przyjmujemy uczestników będących na różnych dietach. W przypadku, jeśli Państwa dziecko podlega specjalnej diecie, prosimy o kontakt w tej sprawie z naszym biurem. Wówczas udzielimy informacji, który z naszych ośrodków spełnia wymagania konkretnej diety.

Czy dzieci mają zapewnioną opiekę także podczas podróży?

Tak, dzieci przebywają pod stałą opieką od pierwszej do ostatniej chwili podróży, bez względu na środek transportu (wynajęty autokar, pociąg, Polski Bus itd.). Numer do opiekuna podróży zostanie Państwu przesłany ok. 1-2 dni przed planowaną podróżą. Opiekun podróży towarzyszący dziecku niekoniecznie będzie jego wychowawcą podczas obozu.

Czy rodzic musi osobiście odprowadzić dziecko na zbiórkę i odebrać je po powrocie?

Dziecko powinno zostać odprowadzone na zbiórkę przez osobę dorosłą, która ma ze sobą wypełnioną kartę kwalifikacyjną Uczestnika (chyba, że została dostarczona do biura wcześniej). Odebrać dziecko po powrocie mogą wyłącznie rodzice lub opiekunowie prawni. W przypadku, gdy nie ma takiej możliwości, rodzic powinien powiadomić odpowiednio wcześniej biuro oraz kierownika obozu, przesyłając podpisaną zgodę na odbiór dziecka przez inną osobę (ze wskazaniem jej imienia, nazwiska i numeru dowodu tożsamości). Wówczas dziecko będzie mogło zostać odebrane przez inną osobę niż rodzice.

Czy podane na stronie internetowej godziny i miejsca zbiórek mogą ulec zmianie?

Staramy się, aby godziny i miejsca zbiórek nie ulegały zmianom, jednak zdarza się, że są one nieuniknione. Obowiązujące informacje dojazdowe przesyłamy do Państwa dwukrotnie: mailem około tydzień przed rozpoczęciem obozu oraz SMS-em około 1-2 dni przed wyjazdem.

Czy dzieci otrzymują wodę do picia pomiędzy posiłkami?

Woda jest dostępna przez całą dobę u kierownika obozu lub kadry. Dziecko, w razie pragnienia, powinno poprosić o nalanie wody opiekuna.

Czy można otrzymać fakturę za wyjazd?

Tak, można otrzymać fakturę. Ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi jej wystawienia mogą się Państwo zapoznać na naszej stronie internetowej (www.kompas.pl) w dokumencie Zasady wystawiania faktur.

Mój zakład pracy dofinansowuje pobyt dziecka – jakie dokumenty są mi potrzebne?

W przypadku możliwości dofinansowania wypoczynku przez zakład pracy powinni się Państwo skontaktować z nami bezpośrednio przed dokonaniem rezerwacji. Służymy pomocą w wypełnianiu dokumentacji w części należącej do organizatora. Posiadamy niezbędne upoważnienia do organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży, które w razie konieczności możemy przedłożyć pracodawcy.

Czy wszystkie obozy zgłaszane są do kuratorium?

Tak, wszystkie obozy są zgłoszone do kuratorium. Jeśli potrzebują Państwo potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia wypoczynku przez kuratorium oświaty, proszę skontaktować się z naszym biurem.

Dziecko jest pełnoletnie – czy konieczne jest wypełnianie karty kwalifikacyjnej?

Tak, każdy Uczestnik obozu musi mieć wypełnioną kartę kwalifikacyjną. Jest to dokument niezbędny do uczestnictwa w obozie. Kartę w całości może wypełnić rodzic. Ważne, aby zaznaczyć informacje na temat wszystkich chorób, uczuleń i przyjmowanych leków, gdyż to pozwoli na najlepszą opiekę nad dzieckiem w trakcie obozu.

UWAGA! Nasza strona używa cookies i innych technologii zbierania danych.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ten proces.

Zrozumiałem

"Nowy oddział Ochota Warszawa"

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Propozycje kursów =>

Zapisy na kursy językowe w Cambridge trwają przez cały rok!

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne lekcje próbne!
Prosimy o kontakt telefoniczny w celu zarezerwowania miejsca.

(22) 622 30 19

Kursy językowe 2020/2021 =>

Przygotowanie do egzaminu online - kursy językowe online =>

Wirtualna klasa =>

Dołącz do zespołu Cambridge School of English =>

addvantage member

kurs, egzamin i certyfikat TOEIC, authorized test centre

kurs, egzamin i certyfikat TOEFL

Nareszcie! Zostań właścicielem Cambridge School of English.

Nasza szkoła językowa proponuje unikalną na rynku polskim możliwość dołączenia do sieci franczyzobiorców.

Więcej informacji