fbpx
facebook google plus

Obozy językowe w Polsce i za granicą

Pragniemy, by nasze dzieci spędziły wakacje w sposób ciekawy i aktywny? Szukamy rozwiązania, by przełamały nieśmiałość w komunikowaniu się w języku obcym? Obozy językowe w Polsce i za granicą to doskonały sposób na poprawę umiejętności językowych oraz szansa na wspaniałe wakacje. Czym różnią się takie formy wypoczynku i na który obóz warto posłać dziecko?

Obozy językowe za granicą/w Anglii

Wyjazd zagraniczny połączony z kursem języka angielskiego daje możliwość całkowitego "zanurzenia" się w język obcy. Obozy językowe za granicą to kontakt z językiem angielskim nie tylko w trakcie codziennych zajęć z lektorem, ale wniknięcie w międzynarodowe środowisko. Aby porozmawiać z koleżanką, czy kolegą musimy formułować wypowiedzi w języku obcym. Korzystając z miejsc użyteczności publicznej, muzeów, sklepów, komunikacji miejskiej — wszędzie otacza nas język angielski. Organizatorzy zapewniają noclegi u sprawdzonych rodzin anglojęzycznych lub w akademikach. Obozy językowe w Anglii dają nam możliwość poznania kultury, tradycji i zwyczajów panujących na Wyspach.

Dla dziecka to zupełnie nowe spojrzenie na język. Nauka w szkole, która kładzie duży nacisk na gramatykę i pisownię, jest odmienna od tej, którą dzieci otrzymują podczas wyjazdu za granicę. Liczne warsztaty, spotkania, konwersacje mają sprawić, że nauka staje się przyjemnością.

Obozy językowe angielskiego za granicą organizowane są głównie w Anglii, Irlandii i Szkocji, ale także na Malcie, w USA i Kanadzie. Są one przeznaczone głównie dla dzieci starszych, od 13 roku życia. Już na początku kursu przechodzi się test kwalifikujący do odpowiedniej grupy zaawansowania. W zależności od intensywności kursu możemy mieć odpowiednio 2-3 h lub nawet 4-5 h zajęć dziennie. Obozy językowe w Anglii mogą także zawierać kursy przygotowujące do egzaminów międzynarodowych. Ilość lekcji, nawet na podstawowym kursie, w ciągu 10 dni, odpowiada jednemu semestrowi zajęć w roku szkolnym.

Jednocześnie należy pamiętać, że jest to kurs wakacyjny. Obozy językowe za granicą mają pomóc w komunikowaniu się, pogłębić słownictwo i umiejętności językowe. Jest to także wspaniała okazja na niezapomniane wakacje: intensywne zwiedzanie, poznawanie nowych miejsc i mnóstwa osób z różnych zakątków świata. Taka przygoda z pewnością zaprocentuje na przyszłość.

Obozy językowe za granicą/w Anglii

Obozy językowe w Polsce

W kraju szkoły językowe także organizują liczne kolonie połączone z kursami języka obcego. Biura podróży oraz szkoły językowe oferują wiele propozycji letnich i zimowych obozów językowych w Polsce. Taka forma wypoczynku z pewnością będzie dobrym rozwiązaniem na pierwszy wyjazd językowy. Mogą na nie jechać już najmłodsze, siedmioletnie pociechy. Nie da się ukryć również, że obozy językowe w Polsce są zdecydowanie tańsze od tych zagranicznych. Nie oznacza to jednak, że nie spełniają swojego zadania tak jak obozy językowe w Anglii. Wszystko zależy od jakości i poziomu językowego.

Wśród ofert proponowanych przez szkoły językowe znajdziemy takie obozy, na których język angielski jest wszechobecny. Jeżeli kadra jest odpowiednio wykwalifikowana i zajęcia prowadzone są przez native speakerów, wówczas mamy pewność, że obóz będzie na dobrym poziomie. Wioski anglojęzyczne są odcięte od języka polskiego. Wszyscy komunikują się wyłącznie po angielsku przez cały czas, nie tylko podczas zajęć. Taka immersja językowa daje podobne efekty jak pobyt za granicą.

Wśród ofert obozów językowych w kraju znajdziemy także te, którą łączą ze sobą naukę przez zabawę i intensywne zajęcia tematyczne np. naukowe, artystyczne, rekreacyjno-sportowe. Taki wyjazd również pozwala na utrzymanie kontaktu z językiem w czasie wolnym od zajęć szkolnych.

Obozy językowe w Polsce organizowane są zarówno w większych nadmorskich lub górskich kurortach, jak i niewielkich miejscowościach położonych w lesie lub nad jeziorem. Oferta wyjazdowa jest bardzo bogata i z pewnością każdy rodzic znajdzie idealną dla swojego dziecka.

Obozy językowe w Polsce

Obozy językowe w Polsce i za granicą — koszty związane z wyjazdem

Wyjazd na obóz językowy to spory wydatek. Warto dokładnie zapoznać się z ofertą i sprawdzić, czy cena podana przez organizatora uwzględnia wszystkie niezbędne do pokrycia koszty.

Koszty obozów językowych w Polsce

Wyjazd na terenie Polski będzie tańszą opcją. Aczkolwiek, trzeba się liczyć z wydatkami większymi, niż w przypadku standardowych kolonii dla dzieci. Tygodniowy pobyt na obozie językowym w Polsce będzie zaczynał się od kwoty ok. 2 000 zł. Oczywiście wszystko zależy od intensywności zajęć w języku obcym. Gdy dziecko przebywa w wiosce anglojęzycznej i ma stały kontakt z native speakerami, koszt znacznie wzrasta. Im więcej dodatkowych atrakcji, w postaci zajęć tematycznych i sportowo-rekreacyjnych, tym obóz staje się droższy. Za tygodniowy wyjazd można nawet zapłacić 3 500 zł.

Koszty obozów językowych za granicą

Obóz językowy w Anglii to już spora inwestycja. Podstawowa kwota, z jaką należy się liczyć za tygodniowy pobyt to koszt ok. 3 500 zł. Jeżeli znajdziemy dużo tańsze oferty, dobrze wczytajmy się w treść umowy. Możliwe, że oprócz niskiej ceny, trzeba będzie dodatkowo pokryć koszty np. transportu z lotniska, biletów komunikacji miejskiej, biletów wstępu do muzeów etc. Ponadto na wyjazdach zagranicznych zawsze można skorzystać z szeregu fakultatywnych wycieczek i wyjść np. do kina, czy teatru. Jeśli dodamy do tego kieszonkowe, wydatki za tygodniowy pobyt i tak będą oscylowały w granicach 4 000 zł.

Koszty wzrastają wraz z intensyfikacją zajęć języka obcego. Obóz językowy za granicą, który ma dwukrotnie większą liczbę godzin zajęć lub który przygotowuje do egzaminu międzynarodowego, też będzie odpowiednio droższy. Koszty wzrosną także, jeśli zdecydujemy się posłać dziecko na obóz językowy w dalsze zakątki świata np. do Kanady czy USA.

Obóz językowy, czy to w Polsce, czy za granicą jest inwestycją w przyszłość naszego dziecka. Każdy z nich jest dobrym rozwiązaniem, bo wspomaga rozwój dziecka i pogłębia umiejętności językowe. W świecie, gdzie znajomość języka angielskiego jest niezbędna, warto zadbać, by nasze latorośle od najmłodszych lat poznawały świat, nowe miejsca i ludzi. Przede wszystkim jednak obóz językowy to sposób na przełamywanie barier w komunikowaniu się w wielojęzycznym środowisku.

Szkoły językowe, Obozy językowe w Polsce i za granicą

UWAGA! Nasza strona używa cookies i innych technologii zbierania danych.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ten proces.

Zrozumiałem

addvantage member

kurs, egzamin i certyfikat TOEIC, authorized test centre

kurs, egzamin i certyfikat TOEFL

Nareszcie! Zostań właścicielem Cambridge School of English.

Nasza szkoła językowa proponuje unikalną na rynku polskim możliwość dołączenia do sieci franczyzobiorców.

Więcej informacji