fbpx
facebook google plus

Kurs języka francuskiego przygotowujący do egzaminu TCF online

Chcesz zdać test TCF, gdyż takie są wymagania programu wymiany studentów lub objąć nowe stanowisko?

TCF, czyli test sprawdzający poziom znajomości ogólnego języka francuskiego. Przeznaczony jest dla osób, które uczą się tego języka i chciałyby uzyskać ocenę swoich kompetencji. Egzamin, w wyniku którego uzyskuje się zaświadczenie ważne 2 lata, jest uznawany na całym świecie.

Możemy sprawić, że Twoje szkolenie będzie łatwiejsze i skuteczniejsze, bez względu na to, jak trudny cel sobie wyznaczyłeś. Dzięki różnorodnym trybom treningowym doświadczysz rzeczywistych warunków egzaminacyjnych i odpowiednio przygotujesz się na ten wielki dzień.

Osiągnij swój wymarzony wynik TCF!

Zdaj test TCF wykorzystując: 

 • przykładowe ćwiczenia – uzyskaj dostęp do 23 godzin szkoleniowych i 1300 poprawionych pytań
 • testy TCF Practice – trenuj w rzeczywistych warunkach testowych, wykonując 3 próbne ćwiczenia po 1,5 godziny
 • arkusze dotyczące gramatyki i słownictwa – przejrzyj główne tematy egzaminów, korzystając z naszych przydatnych arkuszy
 • spersonalizowane śledzenie – obserwuj swoje postępy dzięki statystykom
 • rozwiązanie z wieloma urządzeniami – ćwicz tam gdzie chcesz, na wybranym przez Ciebie urządzeniu

Nasz kurs online przygotowujący do egzaminu TCF oferuje:

3 miesiące pełnego dostępu i login do naszej międzynarodowej platformy edukacyjnej, aby przygotować się do egzaminu online:

 • * karty do nauki słownictwa i gramatyki
 • * śledzenie postępu
 • * 20 przykładowych ćwiczeń
 • * 23 godzin szkoleniowych
 • * 3 testów praktycznych
 • * plan nauki, uwzględniający datę egzaminu

Ćwicz tam gdzie chcesz, na wybranym przez Ciebie urządzeniu.

Ponad 500 000 osób z całego świata  zdało już testy. Teraz Twoja kolej. Dołącz do grona GlobalPlayers!

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, na której znajdują się dodatkowe informacje na temat naszych kursów oraz metodologii nauczania języków obcych:

https://cambridge.com.pl/kursy-stacjonarne/kursy-i-szkolenia-jezykowe-informacje-ogolne.html

lub

https://cambridge.com.pl/zapisy/przykladowe-kursy-jezykowe-w-warszawie.html

Darmowy login próbny, aby przetestować kursy - Free Trial version

Pragniemy poinformować Państwa, że przed zakupem kursu mają Państwo możliwość przetestowania kilku naszych wybranych kursów językowych przez Internet w wersji próbnej (IELTS, FCE lub BRIGHT English). Pozwoli to Państwu na zapoznanie się z konstrukcją oraz zawartością takiego kursu.

To rozwiązanie z pewnością umożliwi wybór optymalnego kursu.

Wystarczy, że zalogują się państwo do naszej platformy edukacyjnej poprzez poniższy link:

https://auth.cambridge-exam.courses/login

Username : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Password : global1

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego (22-622 30 19) lub mailowego (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) z biurem szkoły również w przypadku, gdy w naszym sklepie nie ma w danym momencie kursu, który Państwa interesuje. Prawdopodobnie jest on na etapie planowania, gdyż kursy w Cambridge School of English uruchamiamy wielokrotnie w ciągu roku kalendarzowego.

Cambridge School of English to szkoła językowa z niemal 30-letnim doświadczeniem w nauczaniu języków obcych.

Zapraszamy serdecznie do Naszego Sklepu Online!

Kurs języka hiszpańskiego przygotowujący do egzaminu TCF online

Kurs języka francuskiego TCF online

TCF (Test de Connaissance du Français), czyli test sprawdzający ogólny poziom znajomości języka francuskiego, skierowany do osób, które uczą się tego języka i chcą uzyskać wiarygodne potwierdzenie swoich umiejętności. Egzamin TCF, stworzony przez CIEP – Centre International d’études pédagogiques – Międzynarodowe Centrum Nauk Pedagogicznych jest płatny i ma na celu weryfikację wiedzy zdającego. Może do niego przystąpić każda osoba, która ukończyła 16. rok życia, bez względu na poziom nauki. Certyfikat TCF, uzyskany po zdanym egzaminie, jest ważny 2 lata i odzwierciedla faktyczny poziom znajomości języka francuskiego, jaki reprezentuje kandydat. Klasyfikacja poziomów, od A1 do C2, została określona przez Cadre européen commun de référence pour les langues (CECRL – Wspólny Europejski Program Biegłości Językowej), opracowany przez Radę Europy. Egzamin nigdy nie kończy się wynikiem negatywnym, gdyż jest to jedynie test sprawdzający. Stanowi narzędzie weryfikujące wiedzę oraz motywujące do dalszej nauki, a zatem warto przygotować się do niego jak najlepiej.

Istnieją różne rodzaje testu TCF:

TCF tout public, czyli TCF dla wszystkich

Test składa się z 3 obowiązkowych sprawdzianów: rozumienie języka mówionego, znajomość struktur gramatycznych i językowych oraz rozumienie tekstów. Istnieje także możliwość przystąpienia do dwóch sprawdzianów dobrowolnych: kompozycji pisemnej oraz komentarza ustnego.

TCF Québec, czyli test dla osób, które planują dłuższy pobyt lub osiedlenie się w Quebecu.

TCF ANF (Accès à la nationalité française), czyli test stworzony dla osób, które chciałyby wystąpić o francuskie obywatelstwo poprzez zawarcie związku małżeńskiego lub naturalizację.

TCF DAP, czyli test dla osób, które chcą rozpocząć studia we Francji i potrzebują dokumentu potwierdzającego znajomość języka francuskiego w celu uzyskania wstępnego zapisu na uczelnię, na pierwszy poziom akademicki (licencjat 1 lub 2) oraz na wydział architektoniczny.

TCF (właściwie Teste de Connaissance du Français) to oprócz egzaminów DELF i DALF najpopularniejszy test potwierdzający znajomość języka francuskiego. Jego organizatorem jest CIEP, czyli Międzynarodowe Centrum Studiów Pedagogicznych – główny ośrodek organizujący egzaminy z tego języka. TCF to oficjalny egzamin sprawdzający ogólną znajomość języka francuskiego. Zgodnie z nowymi zasadami, ustalonymi przez Radę Europy, określa on znajomość języka według 6 poziomów. Wynik testu wiarygodnie odzwierciedla poziom znajomości języka francuskiego. W Polsce można go zdawać m.in. we francuskich instytutach. TCF jest skierowany do osób, które chcą zweryfikować swoje umiejętności w celach prywatnych, zawodowych lub związanych ze studiami i uznawany przez francuskie uniwersytety oraz szkoły wyższe. TCF różni się od  DELF i DALF tym, że jego wyniki tracą swą ważność po upływie dwóch lat. Wygląda on też inaczej niż egzaminy DELF.

Egzamin TCF składa się z części obowiązkowej oraz opcjonalnej (tzw. fakultatywnej).

Część obowiązkowa obejmuje trzy podstawowe etapy:

Compréhension orale, czyli rozumienie tekstu mówionego
Maîtrise des structures de la langue, czyli stosowane struktury językowe
Compréhension écrite, czyli rozumienie tekstu pisanego

Część opcjonalna składa się z:

Expression orale, czyli wypowiedzi ustnej
Expression écrite, czyli wypowiedzi pisemnej

Część obowiązkowa egzaminu TCF zawiera aż 150 pytań, w formie wielokrotnego wyboru, dzięki czemu możliwe jest precyzyjne określenie poziomu znajomości języka. W przypadku błędnych lub niezrozumiałych odpowiedzi punkty są odejmowane. Łącznie można ich zdobyć aż 900, a zatem warto zastanowić się dokładnie nad udzieleniem odpowiedzi.

Część nieobowiązkowa, podczas której również można uzyskać 900 punktów sprawdza możliwości kandydata pod względem wypowiedzi ustnej oraz pisemnej. Egzamin został urozmaicony wieloma zadaniami. Podczas ich wykonywania należy wykazać się, np. umiejętnością pisania listu oraz przedstawiania swojej opinii, argumentów czy też pytania o zdanie inne osoby.

Egzamin trwa 2 godziny i 10 min, w przypadku części podstawowej, oraz 1 godzinę i 35 min, jeśli chodzi o część fakultatywną.

Osoba przystępująca do egzaminu jest oceniana w skali od 0 do 6, gdzie ocena 0+ to umiejętności najbardziej podstawowe, 6 natomiast świadczy o doskonałej znajomości języka.

Osiągnij swój wymarzony wynik TCF!

Kurs języka hiszpańskiego przygotowujący do egzaminu TCF online

Lub

Kup Online - Kursy przygotowanie do egzaminu online

 

UWAGA! Nasza strona używa cookies i innych technologii zbierania danych.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ten proces.

Zrozumiałem

addvantage member

kurs, egzamin i certyfikat TOEIC, authorized test centre

kurs, egzamin i certyfikat TOEFL

Nareszcie! Zostań właścicielem Cambridge School of English.

Nasza szkoła językowa proponuje unikalną na rynku polskim możliwość dołączenia do sieci franczyzobiorców.

Więcej informacji